Pakistan zaatakował cele w Indiach. Są ofiary śmiertelne

Co musisz wiedzieć?
- W wyniku pakistańskiego ostrzału w mieście Dżammu w Indiach zginęło co najmniej 5 osób.
- Premier Pakistanu Shehbaz Sharif zwołał na sobotę posiedzenie Narodowego Organu Dowodzenia.
- Od środy po obu stronach konfliktu zginęło 50 osób.
Indyjska policja poinformowała w sobotę, że co najmniej pięć osób zginęło w mieście Dżammu w wyniku ostrzałów wojsk Pakistanu. Według władz w Delhi pakistańska armia kontynuuje działania ofensywne z użyciem m.in. dronów.
- Komunikat dla mieszkańców Katowic
- Wyłączenia prądu w Warszawie. Jest komunikat
- Nadciąga zmiana pogody. IMGW wydał komunikat
- Morderstwo na kampusie UW. Policja udostępniła nagranie
- "Będziemy bardzo tęsknić". Smutny komunikat warszawskiego zoo
- Niemcy bezradne wobec Tapinoma magnum
- Groźna substancja w popularnym produkcie. GIS wydał ostrzeżenie
- Tadeusz Płużański: Tak „wyzwalali” nas Rosjanie i Niemcy
- Komunikat dla mieszkańców Warszawy
Pakistański atak w Pendżabie
Indyjski rząd przekazał, że do ataków dochodzi w Pendżabie na północnym zachodzie kraju oraz wzdłuż tzw. linii kontroli, która rozdziela terytoria administrowane przez oba państwa w spornym Kaszmirze. Władze w Delhi zapewniły, że indyjskim wojskom udało się zniszczyć większość pakistańskich celów powietrznych.
Pakistan przekazał wcześniej, że rozpoczął operację wojskową przeciwko Indiom, w ramach której przeprowadzono ataki na indyjskie obiekty wojskowe. Na sobotę szef pakistańskiego rządu Shehbaz Sharif zwołał posiedzenie Narodowego Organu Dowodzenia, czyli najwyższego gremium podejmującego decyzje w sprawach bezpieczeństwa, w tym dotyczące arsenału nuklearnego.
Konflikt indyjsko-pakistański o Kaszmir
W walkach, które od środy toczą sąsiedzi dysponujący bronią nuklearną, zginęło już łącznie ponad 50 osób. Przed trzema dniami indyjskie wojska ostrzelały cele militarne w Pakistanie w odwecie za atak terrorystyczny z 22 kwietnia w Pahalgam, w indyjskiej części Kaszmiru, skutkujący śmiercią 26 osób.
Kaszmir pozostaje przedmiotem sporu między obu pastwami od czasu podziału Indii Brytyjskich i powstania niepodległych Indii oraz Pakistanu w 1947 r.