Ostra ocena Mentzena po piwie z Trzaskowskim. 85 proc. komentarzy przeciw kandydatowi KO

42 proc. prawicowych internautów, w tym wyborców Konfederacji, uznało spotkanie Sławomira Mentzena z Rafałem Trzaskowskim przy piwie za "zdradę ideologiczną" – wynika z raportu Res Futury. W trakcie debaty 85 proc. komentarzy dotyczących Trzaskowskiego było wrogich lub sceptycznych.
Sławomir Mentzen Ostra ocena Mentzena po piwie z Trzaskowskim. 85 proc. komentarzy przeciw kandydatowi KO
Sławomir Mentzen / PAP/Tytus Żmijewski

 

Co musisz wiedzieć?

 

  • Sławomir Mentzen odbył zaplanowaną rozmowę z Rafałem Trzaskowskim na swoim kanale na YouTube.
  • W sobotni wieczór spotkał się w swoim pubie przy piwie z kandydatem KO i Radosławem Sikorskim.
  • Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie i wiele emocji.
  • Według raportu Res Futura przeważały głosy krytyczne, a nawet bardzo ostre oceny wobec Mentzena po spotkaniu z przedstawicielami KO.  

 

Spotkanie w pubie Mentzena

Kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski, podobnie jak wcześniej wspierany w wyborach przez PiS Karol Nawrocki, rozmawiał z liderem Konfederacji na kanale Mentzena na YouTube. Po sobotniej rozmowie Trzaskowskiego on sam i jego sztab spotkali się z Mentzenem przy piwie w pubie polityka Konfederacji.

Spotkanie to wzbudziło wiele emocji i ocen w internecie. Według analizy fundacji Res Futura większość z nich nie była przychylna pogawędce przy piwie Sławomira Mentzena, Rafała Trzaskowskiego i Radosława Sikorskiego. Sztab kandydata KO, jak i on sam, mógł się o tym przekonać również "na żywo", po reakcjach gości pubu, którzy nie powstrzymywali się od ostrych komentarzy. 

"Akt zdrady ideologicznej"

W sieci też nie było ulgowego traktowania. Z raportu Res Futura wynika, że 42 proc. prawicowych internautów uznało spotkanie w pubie za "akt zdrady ideologicznej, niezgodny z dotychczasową narracją Konfederacji". Wśród głównych zarzutów zwolenników Konfederacji pojawiła się "zdrada wartości przez Mentzena", a sam gest oceniono jako polityczny PR oraz "sprzedanie się establishmentowi".

33 proc. wszystkich komentujących spotkanie w pubie uznało je za gest dialogu. Z kolei 15 proc. stanowiły reakcje kpiące i wyśmiewające zarówno uczestników spotkania, jak i odbiór medialny. 10 proc. komentarzy miało charakter neutralny i informacyjny.

Według Res Futura około 37 proc. komentarzy wyrażało negatywne emocje wobec spotkania polityków, a blisko 23 proc. z nich wskazywało na rozczarowanie brakiem konfrontacji oraz odbiór rozmowy Mentzen–Trzaskowski jako polityczne wycofanie się z radykalnych postulatów.

Nastroje wyborców Konfederacji po debacie 

W trakcie debaty Mentzena i Trzaskowskiego 71 proc. komentarzy dot. Mentzena było pozytywnych lub neutralnych oraz wyrażających oczekiwanie na twardą postawę wobec kandydata na prezydenta, a 85 proc. komentarzy dotyczących Trzaskowskiego było wrogich lub sceptycznych.

Bezpośrednio po debacie nastąpiło silne pogorszenie nastawienia wyborców Konfederacji; 54 proc. stanowiły negatywne komentarze, z zarzutami m.in. o brak asertywności. Wobec Rafała Trzaskowskiego pojawiło się około 60 proc. krytycznych głosów i 6 proc. pozytywnych ocen, wyrażających uznanie za kulturę i przygotowanie do rozmowy.

Wśród najczęściej występujących zwrotów w kontekście Sławomira Mentzena były komentarze w stylu: ''Mentzen się sprzedał'', ''Zdrada wartości'', ''Mentzen z Trzaskowskim przy piwie''. Te zwroty zaliczają się do 58 proc. wszystkich sformułowań odnoszących się do Mentzena w kontekście interakcji z Trzaskowskim.

Jednoznaczna ocena Bosaka 

Krzysztof Bosak, wicemarszałek Sejmu i jeden z liderów Konfederacji, pytany o spotkanie w pubie Mentzena, przyznał, że jego partyjny kolega jako gospodarz po prostu przywitał gości, bo każdy może tam przyjść. Jednak dopytywany, czy sam usiadłby przy piwie z Rafałem Trzaskowskim, odpowiedział jednoznacznie: "zdecydowanie nie".   

Sam Sławomir Mentzen również ustosunkował się do sobotniego spotkania z Trzaskowskim i Sikorskim przy piwie. Zauważył, iż "mnóstwo ludzi twierdzi, że sprzedałem w ten sposób Polskę". – Rozumiem zarzut, ale się z nim nie zgadzam – stwierdził. Zaznaczył, że musi rozmawiać z dwiema stronami duopolu i mieć możliwość pozyskiwania różnorodnego elektoratu w kontekście wyborów parlamentarnych za dwa lata. 

Rozmowa Sławomira Mentzena i Rafała Trzaskowskiego, która odbyła się w sobotę 24 maja, była transmitowana na żywo na kanale YouTube polityka Konfederacji. Pobiła rekord liczby oglądających (przekroczyła 600 tysięcy), stając się najbardziej popularną transmisją na YouTube o tematyce politycznej w Polsce. W niedzielę wieczorem liczba odsłon rozmowy z Trzaskowskim sięgnęła 4 mln 200 tys., wcześniejsza rozmowa z Nawrockim została wyświetlona 4,5 mln razy.



 


 

POLECANE
Żona prezesa Lufthansy śmiertelnie potrąciła kobietę na pasach Wiadomości
Żona prezesa Lufthansy śmiertelnie potrąciła kobietę na pasach

W centrum ekskluzywnego kurortu na Sardynii, doszło do wypadku, który odbił się szerokim echem w całej Europie. Za kierownicą auta, które potrąciło 24-latkę na przejściu dla pieszych, siedziała Vivian Spohr — żona prezesa Lufthansy.

Katastrofa samolotu Air India. Ujawniono ostatnie słowa pilotów pilne
Katastrofa samolotu Air India. Ujawniono ostatnie słowa pilotów

Wstępny raport dotyczący katastrofy samolotu Boeing 787 Dreamliner linii Air India, do której doszło 12 czerwca i w której zginęło 260 osób, wskazuje, że oba silniki maszyny zostały odcięte od dopływu paliwa krótko po starcie. Dokument opublikowany w sobotę nie zawiera jeszcze ostatecznych ustaleń ani nie wskazuje osób odpowiedzialnych za tragedię.

Rosyjski nalot blisko polskiej granicy. Lwów i Łuck pod ostrzałem Wiadomości
Rosyjski nalot blisko polskiej granicy. Lwów i Łuck pod ostrzałem

W nocy z piątku na sobotę wojska rosyjskie przeprowadziły ataki na kilka regionów Ukrainy, w tym na obwód lwowski, który graniczy z Polską – przekazały ukraińskie władze lokalne. W odpowiedzi na działania Rosji, nad ranem w sobotę w polskiej przestrzeni powietrznej pojawiły się samoloty polskich i sojuszniczych sił powietrznych.

Atak nożownika w Tarnowie. Sprawca wciąż poszukiwany z ostatniej chwili
Atak nożownika w Tarnowie. Sprawca wciąż poszukiwany

W nocy z 11 na 12 lipca, w samym centrum Tarnowa, doszło do dramatycznego zdarzenia – 17-latek został ugodzony nożem podczas kłótni przy ulicy Katedralnej. Jak przekazał mł. asp. Kamil Wójcik z tarnowskiej komendy policji, między sześcioma osobami doszło do awantury, w wyniku której jeden z uczestników o około 30 lat sięgnął po ostre narzędzie i zadał cios rozmówcy.

Nawrocki zaapelował do Zełenskiego: Polska oczekuje pełnoskalowych ekshumacji ofiar Rzezi Wołyńskiej pilne
Nawrocki zaapelował do Zełenskiego: Polska oczekuje pełnoskalowych ekshumacji ofiar Rzezi Wołyńskiej

11 lipca w Chełmie, w trakcie uroczystości Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa OUN-UPA, Karol Nawrocki – prezydent-elekt Rzeczypospolitej Polskiej – wygłosił mocne i jednoznaczne wystąpienie. Oddając hołd 120 tysiącom Polaków bestialsko zamordowanych przez ukraińskich nacjonalistów w latach 1939–1945, przypomniał, że polskie ofiary czekają do dziś na godny pochówek, a ich bliscy – na prawdę i sprawiedliwość.

Tadeusz Płużański: Jedwabne i Wołyń tylko u nas
Tadeusz Płużański: Jedwabne i Wołyń

W kontekście kolejnej rocznicy zbrodni w Jedwabnem (10 lipca 1941 r.) lewacy lansują tezę, że tak znienawidzone przez nich środowiska patriotyczne celowo pomijają tę rzekomo polską akcję eksponując ludobójstwo wołyńskie. „Wołyń dla Polaków to przykrywka, za którą chcą schować Jedwabne” – twierdzi wprost dziennikarz Tomasz Lis. Tylko co ma piernik do wiatraka?

Jad Waszem żąda usunięcia głazów pamięci w Jedwabnem gorące
Jad Waszem żąda usunięcia głazów pamięci w Jedwabnem

W Jedwabnem, kilkadziesiąt metrów od oficjalnego pomnika ofiar z 1941 r., ustawiono siedem granitowych głazów z tablicami, które kwestionują udział miejscowych Polaków w zbrodni. Jad Waszem wzywa władze o usunięcie "obraźliwej instalacji", a polska prokuratura bada, czy szerzy ona nienawiść.

Tȟašúŋke Witkó: Panika na pokładzie, czyli Pieśń o podrzynaniu gardeł tylko u nas
Tȟašúŋke Witkó: Panika na pokładzie, czyli "Pieśń o podrzynaniu gardeł"

Pamiętacie Państwo western z Johnem Waynem, zatytułowany „Rio Bravo", prawda? Klasyk nad klasyki, na którego ścieżce dźwiękowej wybrzmiewają dźwięki tradycyjnego hiszpańskiego utworu „El Deguello” – "Pieśni o podrzynaniu gardeł".

Nieoficjalnie: Tusk miał naciskać na Hołownię ws. Nawrockiego z ostatniej chwili
Nieoficjalnie: Tusk miał naciskać na Hołownię ws. Nawrockiego

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia otrzymał od premiera Donalda Tuska "bardzo wyraźną propozycję, ofertę albo sugestię, żeby jednak odłożyć zaprzysiężenie Karola Nawrockiego – twierdzą dziennikarze Interii.

Burza po słowach Brauna. Kaczyński zabrał głos z ostatniej chwili
Burza po słowach Brauna. Kaczyński zabrał głos

Wypowiedzi Grzegorza Brauna w sprawie Holokaustu tylko potwierdzają, że działa on z obcej inspiracji na szkodę - bardzo poważną szkodę - naszego kraju – stwierdził w piątek prezes PiS Jarosław Kaczyński.

REKLAMA

Ostra ocena Mentzena po piwie z Trzaskowskim. 85 proc. komentarzy przeciw kandydatowi KO

42 proc. prawicowych internautów, w tym wyborców Konfederacji, uznało spotkanie Sławomira Mentzena z Rafałem Trzaskowskim przy piwie za "zdradę ideologiczną" – wynika z raportu Res Futury. W trakcie debaty 85 proc. komentarzy dotyczących Trzaskowskiego było wrogich lub sceptycznych.
Sławomir Mentzen Ostra ocena Mentzena po piwie z Trzaskowskim. 85 proc. komentarzy przeciw kandydatowi KO
Sławomir Mentzen / PAP/Tytus Żmijewski

 

Co musisz wiedzieć?

 

  • Sławomir Mentzen odbył zaplanowaną rozmowę z Rafałem Trzaskowskim na swoim kanale na YouTube.
  • W sobotni wieczór spotkał się w swoim pubie przy piwie z kandydatem KO i Radosławem Sikorskim.
  • Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie i wiele emocji.
  • Według raportu Res Futura przeważały głosy krytyczne, a nawet bardzo ostre oceny wobec Mentzena po spotkaniu z przedstawicielami KO.  

 

Spotkanie w pubie Mentzena

Kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski, podobnie jak wcześniej wspierany w wyborach przez PiS Karol Nawrocki, rozmawiał z liderem Konfederacji na kanale Mentzena na YouTube. Po sobotniej rozmowie Trzaskowskiego on sam i jego sztab spotkali się z Mentzenem przy piwie w pubie polityka Konfederacji.

Spotkanie to wzbudziło wiele emocji i ocen w internecie. Według analizy fundacji Res Futura większość z nich nie była przychylna pogawędce przy piwie Sławomira Mentzena, Rafała Trzaskowskiego i Radosława Sikorskiego. Sztab kandydata KO, jak i on sam, mógł się o tym przekonać również "na żywo", po reakcjach gości pubu, którzy nie powstrzymywali się od ostrych komentarzy. 

"Akt zdrady ideologicznej"

W sieci też nie było ulgowego traktowania. Z raportu Res Futura wynika, że 42 proc. prawicowych internautów uznało spotkanie w pubie za "akt zdrady ideologicznej, niezgodny z dotychczasową narracją Konfederacji". Wśród głównych zarzutów zwolenników Konfederacji pojawiła się "zdrada wartości przez Mentzena", a sam gest oceniono jako polityczny PR oraz "sprzedanie się establishmentowi".

33 proc. wszystkich komentujących spotkanie w pubie uznało je za gest dialogu. Z kolei 15 proc. stanowiły reakcje kpiące i wyśmiewające zarówno uczestników spotkania, jak i odbiór medialny. 10 proc. komentarzy miało charakter neutralny i informacyjny.

Według Res Futura około 37 proc. komentarzy wyrażało negatywne emocje wobec spotkania polityków, a blisko 23 proc. z nich wskazywało na rozczarowanie brakiem konfrontacji oraz odbiór rozmowy Mentzen–Trzaskowski jako polityczne wycofanie się z radykalnych postulatów.

Nastroje wyborców Konfederacji po debacie 

W trakcie debaty Mentzena i Trzaskowskiego 71 proc. komentarzy dot. Mentzena było pozytywnych lub neutralnych oraz wyrażających oczekiwanie na twardą postawę wobec kandydata na prezydenta, a 85 proc. komentarzy dotyczących Trzaskowskiego było wrogich lub sceptycznych.

Bezpośrednio po debacie nastąpiło silne pogorszenie nastawienia wyborców Konfederacji; 54 proc. stanowiły negatywne komentarze, z zarzutami m.in. o brak asertywności. Wobec Rafała Trzaskowskiego pojawiło się około 60 proc. krytycznych głosów i 6 proc. pozytywnych ocen, wyrażających uznanie za kulturę i przygotowanie do rozmowy.

Wśród najczęściej występujących zwrotów w kontekście Sławomira Mentzena były komentarze w stylu: ''Mentzen się sprzedał'', ''Zdrada wartości'', ''Mentzen z Trzaskowskim przy piwie''. Te zwroty zaliczają się do 58 proc. wszystkich sformułowań odnoszących się do Mentzena w kontekście interakcji z Trzaskowskim.

Jednoznaczna ocena Bosaka 

Krzysztof Bosak, wicemarszałek Sejmu i jeden z liderów Konfederacji, pytany o spotkanie w pubie Mentzena, przyznał, że jego partyjny kolega jako gospodarz po prostu przywitał gości, bo każdy może tam przyjść. Jednak dopytywany, czy sam usiadłby przy piwie z Rafałem Trzaskowskim, odpowiedział jednoznacznie: "zdecydowanie nie".   

Sam Sławomir Mentzen również ustosunkował się do sobotniego spotkania z Trzaskowskim i Sikorskim przy piwie. Zauważył, iż "mnóstwo ludzi twierdzi, że sprzedałem w ten sposób Polskę". – Rozumiem zarzut, ale się z nim nie zgadzam – stwierdził. Zaznaczył, że musi rozmawiać z dwiema stronami duopolu i mieć możliwość pozyskiwania różnorodnego elektoratu w kontekście wyborów parlamentarnych za dwa lata. 

Rozmowa Sławomira Mentzena i Rafała Trzaskowskiego, która odbyła się w sobotę 24 maja, była transmitowana na żywo na kanale YouTube polityka Konfederacji. Pobiła rekord liczby oglądających (przekroczyła 600 tysięcy), stając się najbardziej popularną transmisją na YouTube o tematyce politycznej w Polsce. W niedzielę wieczorem liczba odsłon rozmowy z Trzaskowskim sięgnęła 4 mln 200 tys., wcześniejsza rozmowa z Nawrockim została wyświetlona 4,5 mln razy.



 



 

Polecane
Emerytury
Stażowe