[video] Brytyjski parlamentarzysta broni Polski w Izbie Gmin: "Nie było polskich obozów śmierci"

W brytyjskiej Izbie Gmin przy okazji upamiętnienia ofiar Holokaustu odbyła się debata. Brytyjski poseł polskiego pochodzenia Daniel Kawczyński zaprotestował przeciwko używaniu sformułowań typu "polski obóz śmierci".
 [video] Brytyjski parlamentarzysta broni Polski w Izbie Gmin: "Nie było polskich obozów śmierci"
/ Daniel Kawczyński, screen YT

BBC regularnie nawiązuje do „polskich obozów zagłady"


- alarmomwał Daniel Kawczyński.
 

Czegoś takiego nie było, obozy koncentracyjne zostały założone przez Niemców w okupowanej Polsce. Jest to bardzo ważne, żebyśmy o tym pamiętali


- stwierdził polityk.
 

Brat mojego dziadka, Jan Kawczyński, ukrywał żydowskie rodziny na swojej posiadłości. Kiedy Niemcy ich znaleźli zastrzelili jego córkę, jego żonę, a następnie jego. To bardzo ważny czas, aby pamiętać, że byli chrześcijanie, którzy poświęcili swoje życie aby bronić ich żydowskich sąsiadów


- zakończył Daniel Kawczyński.źródło: youtube, telewizja republika


raw


#REKLAMA_POZIOMA#

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Co to za język? Tusk o oczyszczaniu Polski z brudu Wiadomości
Co to za język? Tusk o "oczyszczaniu Polski z brudu"

Szef PO Donald Tusk podczas spotkania w Krośnie Odrzańskim zobowiązał się do tego, że jego formacja "oczyści Odrę". To ma wymiar praktyczny dotyczący Odry, ale ma też wymiar uniwersalny, symboliczny, bo trzeba Polskę oczyścić z tego brudu – brudu materialnego i brudu w polskim życiu publicznym – mówił Tusk.

„Białoruska opozycja zaczęła dopuszczać do siebie myśl, że protest pokojowy już się wyczerpał” Wiadomości
„Białoruska opozycja zaczęła dopuszczać do siebie myśl, że protest pokojowy już się wyczerpał”

„Białoruska opozycja zaczęła dopuszczać do siebie myśl, że protest pokojowy już się wyczerpał i nie należy wzbraniać się przed tym, że trzeba będzie zademonstrować siłę, albo na jakimś etapie w przyszłości jej użyć. Jest to wręcz kopernikański przewrót w myśleniu białoruskiej opozycji. Wcześniej, jeśli takie pomysły się pojawiały, to ich autorzy byli szufladkowani jako prowokatorzy i osoby chcące zaszkodzić, a nie pomóc” - powiedział w Poranku „Siódma9” redaktor Michał Potocki („Dziennik Gazeta Prawna”).

Niemcy: Scholz przed komisją śledczą. Kanclerz nie pamięta rozmów z podejrzanym w aferze podatkowej Wiadomości
Niemcy: Scholz przed komisją śledczą. Kanclerz "nie pamięta" rozmów z podejrzanym w aferze podatkowej

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz stanął w piątek przed komisją śledczą parlamentu Hamburga, aby wyjaśnić, czy jako burmistrz miasta w latach 2011-2018 miał wpływ na decyzję o umorzeniu podatku w wysokości 47 mln euro prywatnemu bankowi Warburg. Scholz zaprzeczył by doszło do wykorzystania „wpływów politycznych” i dodał, że rozmów z głównym podejrzanym, szefem banku Christianem Oleariusem „nie pamięta”.

Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe