Mateusz Morawiecki laureatem nagrody im. Lecha Kaczyńskiego

- To zobowiązanie do podążania drogą, jaką wyznaczył prezydent Kaczyński - powiedział premier.
 Mateusz Morawiecki laureatem nagrody im. Lecha Kaczyńskiego
/ Źródło: KPRM
- Dla mnie ta nagroda jest absolutnie wyjątkowa. Przede wszystkim dlatego, że prezydent Lech Kaczyński jest dla mnie uosobienie wagi, powagi, znaczenia roli niepodległego państwa polskiego, a takie właśnie państwo jest dla mnie największym skarbem. Każda nagroda jest jakiegoś rodzaju zobowiązaniem. Tak tę nagrodę również traktuję. Jako wielkie zobowiązanie, moje zobowiązanie do podążania drogą, którą wytyczył prezydent Lech Kaczyński swoim życiem, swoją działalnością, zasadami, ideami, wizją - powiedział laureat.

Ćzytaj także: [NA ŻYWO] Gala Nagród im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego

Premier Morawiecki stwierdził, że prezydent Kaczyński był człowiekiem, który mieścił w sobie wiele pierwiastków polskości, które rzadko w jednym człowieku można spotkać. - Te pierwiastki to połączenie miłości do tradycji z dążeniem do nowoczesności, wolności i solidarności, romantyzmu i pozytywizmu, ale także konsekwencji w realizacji wytyczonych celów połączonej z tolerancją i nawet serdecznością wobec swoich adwersarzy, w tym politycznych - dodał Mateusz Morawiecki.

Źródło: Polskatimes.pl

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe