[video] W Kościele obchodzony jest II Światowy Dzień Ubogich. Wstrząsające słowa abp. Rysia

W XXXIII Niedzielę Zwykłą Kościół katolicki obchodzi Światowy Dzień Ubogich. Święto to zostało ustanowione przez papieża Franciszka w Liście Apostolskim "Misericordia et Misera". Był to akt związany z zakończeniem Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. W 2018 roku dzień ten przeżywany jest pod hasłem: "Biedak zawołał i Pan go wysłuchał".
 [video] W Kościele obchodzony jest II Światowy Dzień Ubogich. Wstrząsające słowa abp. Rysia
/ YT, print screen
W całej Polsce odprawiane były uroczyste msze i nabożeństwa, trwają także rozmaite wydarzenia związane z pomocą charytatywną dla ubogich np. zbiórki rzeczy pierwszej potrzeby, wydawanie darmowych posiłków.

W ciągu ostatnich tygodni Caritas rozdawał w kościołach torby na zakupy, które wierni wypełniali żywnością, środkami czystości i innymi produktami, a następnie przynosili je do swoich parafii, skąd wydaje się je potrzebującym. 

Kościół apeluje, by święto to nie było jedynie jednorazowym aktem, ale zamieniło się w głębsze budzenie wrażliwości wiernych do świadomości potrzeb ubogich, których mają wokół siebie. Chodzi także o to, by nie zatrzymywać się na rzuceniu monety do puszki, lecz aby zaangażować swoją wyobraźnię do planu pomocy bardziej całościowej i perspektywicznej oraz do faktycznego spotkania z drugim człowiekiem.

Przejmujące kazanie dotyczące samotności, spotkania i przeżywania ograniczeń wygłosił metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś.


adg/k

źródło: YT/Archidiecezja Łódzka, Tysol.pl

#REKLAMA_POZIOMA#

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe