REKLAMA

Dulkiewicz skarży się w „Die Welt” na PiS

„PiS obarcza opozycję współwiną i rozpowszechnia teorię o zamachu. W ten sposób partia uniemożliwiła wspólne przeżywanie przez ludzi żałoby. Społeczeństwo podzieliło się w zależności od tego, czy wierzy się w katastrofę, czy w zamach" – mówi niemieckiej gazecie prezydent Gdańska.
 Dulkiewicz skarży się w „Die Welt” na PiS
/ źródło: Screen You Tube
„PiS od 2010 roku pogłębia podziały w społeczeństwie, a szczególnie od przejęcia władzy w 2015 roku. Partia wykorzystuje dla swoich celów katastrofę samolotową w Smoleńsku, w której zginął Lech Kaczyński, brat-bliźniak szefa partii Jarosława Kaczyńskiego” – powiedziała Aleksandra Dulkiewicz.

„Pseudodziennikarze na prawicowych portalach rozsiewali plotki, wymyślali informacje o moim pochodzeniu czy przeszłości. Nie oszczędzili nawet mojej córki. Doprowadziło to do tego, że dostawałam pogróżki. Straszne” – mówiła następczyni Pawła Adamowicza.

„Pawłowi było wstyd z tego powodu, że Polska nie przyjęła właściwie żadnego uchodźcy. Był chrześcijaninem, był bardzo wierzący, stąd jego zaangażowanie” – twiedzi pani Dulkiewicz.

Źródło: Deutsche Welle

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura