Ks. Zieliński: Studenci warszawskiej uczelni myśleli, że ks. Popiełuszko zginął w Powstaniu Warszawskim

- mówił w "Salonie dziennikarskim" redaktor Karnowski. Rozmowa z zaproszonymi gośćmi skupiła się przez moment na kwestii szkolnictwa i edukacji młodych ludzi.
.@Maciej_Swirski: Zmiana paradygmatu polskiej szkoły jest kluczowa dla przyszłości#wieszwięcej #SalonDziennikarski
— portal tvp.info ???????? (@tvp_info) November 2, 2019
Zobacz więcej: https://t.co/29ItSAZWZt pic.twitter.com/VB9hDmcWsB
- Rzeczywiście za cztery lata będą wyborcy, których cała świadomość dorosłego życia, to rządy PiS. Tutaj mamy oczywiście znane zjawisko psychologiczne buntu przeciw wizji świata zastanego. Powtarzam, i to jest moje kredo, że kwestia szkolnictwa i zmian paradygmatu polskiej szkoły jest kluczowa dla przyszłości.
- podkreślał jeden z zaproszonych gości, Maciej Świrski.
Prezes Reduty Dobrego Imienia przyznał, że oczywiście jest to proces długofalowy, ale zmiana systemu kształcenia nauczycieli to jedna z podstawowych kwestii. Jego zdaniem trzeba zasadniczo zastanowić się nad zmianą sposobu nauczania w kontekście tego, co nazywamy społeczeństwem informacyjnym. Konieczne są też duże inwestycje infrastrukturalne, które zapewnią młodym ludziom dobrą pracę.
- Chyba przyznam rację panu Maciejowi Świrskiemu, że problem kontynuacji świadomości pokoleń, to problem polskiego szkolnictwa
- dodał kolejny gość ks. Henryk Zieliński.
- Myślę, że ci ludzie, którzy w Żyrardowie głosowali za przywróceniem nazwy ulicy Jedności Robotniczej, nie zdawali sobie chyba nawet sprawy z tego, że robotnicy sami przeciwko tej jedności robotniczej wystąpili w 80-tym i potem 89-tym roku, że tak bardzo mamy do czynienia z zakłamaną rzeczywistością.
- mówił.
Zdaniem duchownego podstawowy problem to jakość naszego wykształcenia. Na potwierdzenie tego, ksiądz Zieliński przytoczył zatrważającą anegdotę:
- Wiem, że studenci jednej z warszawskich uczelni, na pytanie wykładowcy, co wiedzą na temat ks. Jerzego Popiełuszki, odpowiedzieli niedawno: "A to ten, co zginął w Powstaniu Warszawskim". Czy w ich świadomości istnieje coś takiego, jak zbrodnie komunistyczne?
źródło: tvp.info