REKLAMA

[video] Oburzająca reklama norweskiej poczty. Sugerują, że Jezus był owocem romansu Maryi z listonoszem

Norweskie przedsiębiorstwo oferujące usługi pocztowe Posten Norge AS opublikowało na platformie YouTube reklamę pt. „Świąteczna Ewangelia – Nikt nie zna lepiej Bożego Narodzenia”, na której w prześmiewczy sposób ukazuje Jezusa Chrystusa i Świętą Rodzinę. Autorzy filmu zasugerowali, że Jezus Chrystus był owocem romansu z listonoszem.
 [video] Oburzająca reklama norweskiej poczty. Sugerują, że Jezus był owocem romansu Maryi z listonoszem
/ fot. screen YouTube / Posten
Twórcy reklamy osadzili pracownika poczty w starożytnej Palestynie. Pracownik podczas pracy trafia do domu Maryi i Józefa i zakochuje się w kobiecie. Historia na tym momencie kończy się, a na ekranie ukazuje się napis „9 miesięcy później…”. Chwilę później widać betlejemską szopkę, w której Maryja trzyma na rękach dziecko posiadające rysy listonosza. Reklamę wieńczy mowa lektora: „Być może to już nie działa tak jak kiedyś, ale bez względu na to, jak toczyła się historia, poczta zawsze była ważną częścią Bożego Narodzenia”.

Reklama wywołała szerokie oburzenie. Internauci zwrócili uwagę, że humor przedstawiony w reklamie jest obraźliwy i domagają się od firmy szacunku do chrześcijan. Internauci zaznaczyli również, że pomysłodawcy z pewnością nie zdecydowaliby się na reklamę przedstawiającą w taki sposób islam. – Jeśli są tak odważni, mogą nakręcić film, który wyśmiewa ekstremistyczną feministkę i tęczową religię – pisze jeden z internautów.


 

Zamiarem reklamy jest pokazanie, że poczta norweska zawsze była częścią Bożego Narodzenia, poprzez użycie zabiegu humorystycznego w najbardziej znanej na świecie historii świąt Bożego Narodzenia. Bożonarodzeniowa ewangelia była przepisywana, parodiowana i ekranizowana wiele razy w historii. Połączenie historii postaci będącej "najprawdopodobniej listonoszem" ze świąteczną ewangelią, jest tylko naszym małym wkładem. Według nas, świąteczna ewangelia jest częścią norweskiej tradycji świątecznej, która jest punktem wyjścia do filmu. Łączenie innych religii (np. Islamu) z Bożym Narodzeniem nie jest więc w tym przypadku odpowiednie


– czytamy w odpowiedzi firmy.

Źródło: YouTube / wsensie.pl

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura