Nowe fakty ws. awarii sieci ciepłowniczej w Warszawie. Ucierpiały dwie osoby

Na warszawskim Mokotowie doszło do awarii sieci ciepłowniczej w rejonie ul. Powsińskiej/Gołkowskiej. Kłęby dymu unoszą się nad Warszawy, zaś wyciek gorącej wody spowodował duże problemy w ruchu drogowym.
 Nowe fakty ws. awarii sieci ciepłowniczej w Warszawie. Ucierpiały dwie osoby
fot. screen YouTube / samanoPL

Według informacji reportera RMF FM Mariusza Piekarskiego na posiedzeniu sztabu kryzysowego ustalono, że w pierwszej kolejności - obok naprawy - operator sieci ciepłowniczej ma ograniczyć skutki awarii dla mieszkańców.

Rafał Trzaskowski poinformował, że ucierpiały dwie osoby. Z wcześniejszych informacji wynika, że jest wśród nich kobieta, która została poparzona, gdy starała się ratować zwierzę z zalanej piwnicy.

 

– Awaria instalacji ciepłowniczej na ul.Powsińskiej od ul. Bonifacego do Trasy Siekierkowskiej. Na tym odcinku całkowity brak przejazdu. Trwa ewakuacja osób z uwięzionych pojazdów. Zalane drogi dojazdowe oraz osiedla do ul.Gałkowskiej. Jedna osoba została poszkodowana w wyniku poparzenia (mieszkanka osiedla, która ratowała zwierzę z zalanej piwnicy) – oświadczyła kilka godzin temu na Facebookowym profilu Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy.

Spółka Veolia Energia Warszawa S.A. odpowiedzialna za system ciepłowniczy w Warszawie, zapewniła, że służby techniczne spółki są na miejscu. – Współpracujemy z policją i strażą pożarną w celu zabezpieczenia terenu, a także bezpiecznego usunięcia awarii i przywrócenia prawidłowej pracy systemu ciepłowniczego – czytamy w komunikacie spółki.

Źródło: twitter.com/rmf24.pl
kpa


Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...
Tygodnik

Opinie

Popkultura