REKLAMA

Wprost: Tusk ma "nowy projekt". Były premier chce odzyskać wpływy w PO i odsunąć Grzegorza Schetynę

Jak donosi red. Joanna Miziołek z tygodnika "Wprost", były premier Donald Tusk zamierza odzyskać wpływy w Platformie Obywatelskiej, odsunąć Grzegorza Schetynę od władzy w partii i dokonać zbliżenia z PSL. 
 Wprost: Tusk ma "nowy projekt". Były premier chce odzyskać wpływy w PO i odsunąć Grzegorza Schetynę
/ fot. Robert Wąsik, Tygodnik Solidarność
Informator tygodnika przekonuje, że obecny szef EPL poczuł, że siły Schetyny w partii znacząco spadły, więc widzi w tym dobrą okazję do usunięcia go ze stanowiska. Proces odzyskiwania znaczenia w polskiej polityce były premier chce jednak rozłożyć na lata.
 

 Jak pojawi się kolejna fala i zacznie słabnąć PiS, to Tusk może zawalczyć o prezydenturę w 2025 r. (...) Jego zdaniem niedługo może być tak, że ludzie, mając w kieszeni 500 zł z tytułu świadczenia, nie będą mogli na przykład wyleczyć dziecka. Tym samym zalecał zdecydowanie bardziej rozsądne dysponowanie budżetowymi pieniędzmi


- czytamy na łamach "Wprost". W publikacji czytamy, iż krytyka polityki socjalnej Tuska ma być jego strategią - spodziewa się on bowiem, że w ciągu 2-4 lat rząd będzie się wycofywał z wprowadzanych obecnie programów. 
 

Zabiorą 500 plus, trzynastą emeryturę, a wtedy Tusk powie: „A nie mówiłem o tym już w 2019 r.?”


- twierdzą informatorzy. Tygodnik zauważa ponadto, że działania Tuska wywołują sporo komentarzy, gdyż mogą szkodzić kandydatce PO na prezydenta - Małgorzacie Kiedawie-Błońskiej. Wg. rozmówców "Wprost" wspieranie Kidawy-Błońskiej nie jest jednak "priorytetem" Tuska.

źródło: wprost.pl

raw

#REKLAMA_POZIOMA# 

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura