REKLAMA

Szef KPRM: akcję #LOTdoDomu przekształcamy w #CargoDlaPolski

W ramach utworzonego mostu powietrznego między Rzeczpospolitą Polską a Republiką Chin transportujemy niezbędne materiały służące w walce z pandemią oraz sprzęt zapewniający bezpieczeństwo polskim służbom medycznym – powiadomił na Twitterze szef KPRM Michał Dworczyk.
 Szef KPRM: akcję #LOTdoDomu przekształcamy w #CargoDlaPolski
/ Krystian Maj / KPRM
Obecnie akcję #LotDoDomu przekształcamy w #CargoDlaPolski – poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

Jak podkreślił, „w ramach utworzonego mostu powietrznego między Rzeczpospolitą Polską a Republiką Chin transportujemy niezbędne materiały służące w walce z pandemią oraz sprzęt zapewniający bezpieczeństwo polskim służbom medycznym”.
 

#LOTdoDomu

Przypomnijmy, że w połowie marca polski przewoźnik lotniczy wraz z polskim rządem rozpoczął operację #LOTdoDomu.

Akcja miała na celu dać możliwość powrotu do Polski wszystkim obywatelom RP, którzy pozostali poza granicami kraju i ze względu na znaczną odległość nie mogli przekroczyć granicy Polski drogą lądową.
 

Według informacji przekazanych dziś przez szefa KPRM dzięki akcji sprowadzono do kraju ponad 50 tysięcy polskich obywateli za pomocą 405 specjalnych rejsów czarterowych.

Wielkie podziękowania i wyrazy uznania za ciężką pracę należą się wszystkim instytucjom i pracownikom zaangażowanym w akcję #LotDoDomu! – napisał szef KPRM.

/Twitter
kpaAnkieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura