REKLAMA

Spurek szczuje na Polskę! "Cała nadzieja w prezydencji niemieckiej"

Europosłanka Sylwia Spurek na swoim Twitterze napisała, iż ma nadzieję, że unijne sankcje w końcu zostaną nałożone na Polskę i Węgry.
 Spurek szczuje na Polskę!
/ zrzut ekranu z serwisu YouTube

Przypomnijmy, że temat procedury z art. 7 wobec Polski i Węgier został poruszony na posiedzeniu komisji ds. konstytucyjnych Parlamentu Europejskiego, podczas której minister ds. europejskich Niemiec Michael Roth przedstawiał priorytety niemieckiej prezydencji w Radzie UE.

"Procedury z art. 7, które zostały zapoczątkowane przez Komisję Europejską i PE przeciw Polsce i Węgrom będą kontynuowane. Będziemy zwracać się do Komisji, żeby prowadziła również procedury o naruszenie prawa UE, aby chronić nasze wartości" - powiedział niemiecki polityk.

Głos w tej sprawie w skandalicznych słowach zabrała Sylwia Spurek.

"Cała nadzieja w prezydencji niemieckiej. Mam nadzieję, że tym razem nie zabraknie Komisji Europejskiej odwagi, art. 7 zacznie w końcu działać, zobaczymy sankcje, a praworządność i prawa człowieka będą chronione" – napisała europosłanka.

Do jej słów odniósł się wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.

„Posłanka do PE z Polski jedyną nadzieję na sankcje dla Polski za to, że śmie być rządzona przez demokratycznie wybraną władzę upatruje w prezydencji niemieckiej. Dzieli się tym przemyśleniem 1 września. Wstyd” – stwierdził.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura