Cztery zatrzymania za wyłudzenie ogromnych kwot z PARP. Spodziewane są kolejne

"Funkcjonariusze Delegatury CBA w Gdańsku, na zlecenie Prokuratury Regionalnej w Lublinie zatrzymali kolejne 4 osoby, którym zarzuca się wyłudzanie środków unijnych z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w Warszawie" - czytamy w raporcie Centralnego Biura Antykorupcyjnego.
pixabay.com

 

To kolejny wątek w sprawie podejrzenia wyłudzenia 10 mln złotych z funduszu unijnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na inwestycję zajmującą się produkcją luksusowych jachtów przez jedną z renomowanych gdańskich firm.

Zatrzymani, to osoby powiązane ze spółkami, w których pełnili różne funkcje, a także osoby, które uczestniczyły w procederze jako tzw. „słupy”

- pisze CBA.

 

Proceder trwał od co najmniej 2014 i polegał na pozornym nabyciu udziałów w spółce, a także składaniu przez osoby - tzw. „słupy” poświadczających nieprawdę dokumentów, które miały istotne znaczenie dla uzyskania milionowych dotacji.

Ustalenia CBA i prokuratury wskazują, że w wyniku składania wniosków o dopłaty unijne, które zawierały nieprawdziwe dane, wprowadzono w błąd przedstawicieli Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości co do rzeczywistego przeznaczenia tych środków, doprowadzając tym samym do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wielkiej wartości. Unijna dotacja, którą próbowano wyłudzić miała opiewać na ponad 38 mln złotych, z tej sumy spółka otrzymała 10 milionów złotych

- informuje.

 

Dotychczas w tej sprawie zatrzymano 8 osób. Ostatnie zatrzymania przez gdańskich funkcjonariuszy CBA miały miejsce w sierpniu ubiegłego roku.

Funkcjonariusze CBA przeszukują ponad 20 miejsc, w tym lokale mieszkalne oraz miejsca związane z działalnością podejrzanych.

Śledztwo jest rozwojowe, niewykluczone kolejne zatrzymania osób, które działały w ramach struktury przestępczej na różnych szczeblach

- podał do wiadomości Wydział Komunikacji Społecznej CBA


Ankieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?
Tygodnik

Opinie

Popkultura
Nasi partnerzy: