PO żąda odwołania Ziobry. Internauci nie zostawiają na Budce suchej nitki

Koalicja Obywatelska zdecydowała o złożeniu wniosku o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry – poinformował we wtorek szef klubu KO Borys Budka. Według niego, Ziobro zrujnował wymiar sprawiedliwości i prokuraturę.
 PO żąda odwołania Ziobry. Internauci nie zostawiają na Budce suchej nitki
PAP/Radek Pietruszka


– Czas na powiedzenie: sprawdzam. Dlatego władze Koalicji Obywatelskiej podjęły decyzję wniosku o odwołanie Zbigniewa Ziobry z funkcji ministra sprawiedliwości i jednocześnie prokuratora generalnego. Chcemy zobaczyć, czy to wszystko, o czym mówi (prezes PiS) Jarosław Kaczyński i jego ludzie jest prawdą, czy też jak zawsze pan premier (Mateusz) Morawiecki i Jarosław Kaczyński staną po stronie człowieka, który zrujnował wymiar sprawiedliwości i polską prokuraturę – powiedział Budka na briefingu w Sejmie.

– Chcemy zobaczyć, czy Kaczyński dotrzyma słowa i ten wyjątkowy szkodnik polskiego wymiaru sprawiedliwości, jakim jest Zbigniew Ziobro przestanie wreszcie pełnić tę funkcję – oświadczył polityk KO.
Internauci reagują

Do decyzji przewodniczącego Platformy Obywatelskiej odnieśli się dziennikarze, politycy, a także wyborcy opozycji, którzy zgodnie twierdzą, że Borys Budka „rzuca koło ratunkowe” szefowi Solidarnej Polski.

„Ponieważ obóz rządowy się kłóci i sypie, to postanowiliście go uratować” – pisze w mediach społecznościowych rzeczniczka Lewicy Anna-Maria Żukowska. „Po cholerę Budka składa ten wniosek? Przecież on wystawia piłkę do wbicia we własną bramkę” – dodaje inny internauta.


Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?
Tygodnik

Opinie

Popkultura