Terlecki: Wszystko wskazuje na to, że Jarosław Kaczyński będzie wicepremierem

Wszystko wskazuje na to, że Jarosław Kaczyński będzie w rządzie, jako wicepremier – powiedział szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki.
 Terlecki: Wszystko wskazuje na to, że Jarosław Kaczyński będzie wicepremierem
PAP/Radek Pietruszka

Szef klubu PiS pytany przez dziennikarzy o nieoficjalne doniesienia Polskiej Agencji Prasowej, że Kaczyński ma wejść rządu odparł: – Wszystko na to wskazuje, że będzie.

Dopytywany dodał, że w randze wicepremiera. Pytany czy Kaczyński stanie na czele komitetu ds. bezpieczeństwa odpowiedział, że "taki rzeczywiście jest plan". Terlecki poinformował, że Kaczyńskiemu będzie bezpośrednio podlegać ministerstwo sprawiedliwości.

– Skład rządu zostanie ogłoszony oczywiście w odpowiednim trybie. Dziś albo jutro spotka się jeszcze kierownictwo partii i zatwierdzi ostatecznie kształt koalicji, a wtedy zostanie już tylko jeden krok do skonstruowania rządu po rekonstrukcji – powiedział Terlecki dziennikarzom w Sejmie.

Do doniesień o tym jakoby Jarosław Kaczyński miał znaleźć się w rządzie odniósł się także szef MON Mariusz Błaszczak. – Uważam, że byłoby to bardzo dobre rozwiązanie. Jak będzie - musimy poczekać – stwierdził na antenie Polskiego Radia.

 


Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?
Tygodnik

Opinie

Popkultura