W PE dyskusja o łączeniu budżetu z praworządnością. Jaki: "Niemcy bezczelnie atakują Polskę"

W PE trwa dyskusja o łączeniu budżetu z praworządnością. "Wraz z posłem PO kolejni Niemcy coraz bardziej bezczelnie atakują Polskę" - napisał na Twitterze europoseł Patryk Jaki.
Screen W PE dyskusja o łączeniu budżetu z praworządnością. Jaki:
Screen
Youtube

W PE trwa dyskusja o łączeniu budżetu z praworządnością. Wraz z posłem PO kolejni Niemcy coraz bardziej bezczelnie atakują Polskę. Teraz mówią o bezwzględnym przestrzeganiu tego co powie TSUE. Tymczasem w maju ich trybunał odesłał TSUE na drzewo

 

- tak eurodeputowany Patryk Jaki skomentował trwającą obecnie w PE dyskusję na temat uzależnienia unijnego budżetu od przestrzeganiu przez państwa członkowskie tzw. zasady praworządności.

 

Z informacji przekazanych przez Parlament Europejski wynika, że krótko po czwartkowej dyskusji w komisji wolności obywatelskich (LIBE) rozpoczną się negocjacje na temat ostatecznego kształtu przepisów.

Parlament Europejski w swoim stanowisku opowiada się za mocniejszym mechanizmem warunkowości. Europosłowie chcą m.in., by można było zamrażać środki krajom mającym problemy z praworządnością w procedurze, którą mógłby zablokować tylko większość kwalifikowana państw członkowskich.

Propozycja niemieckiej prezydencji przewiduje trudniejsza ścieżkę, w której do decyzji o zamrażaniu środków potrzebne byłoby zebranie większości kwalifikowanej państw unijnych, a dodatkowo przy sprzeciwie któregoś z nich sprawa miałaby trafić na szczyt UE do przedyskutowania.

Z Brukseli Krzysztof Strzępka (PAP)


Ankieta
Czy popierasz zniesienie przesłanki eugenicznej?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy popierasz zniesienie przesłanki eugenicznej?
Tygodnik

Opinie

Popkultura