Nieoficjalnie: Kolejny bunt w PiS? „30 posłów zamierza sprzeciwić się propozycji prezydenta”

30 do 40 posłów PiS-u to działacze na rzecz środowisk pro-life. Nie zgodzą się na ustawę prezydencką – donosi źródło tygodnika "Wprost" w PiS.
Szef PiS Jarosław Kaczyński Nieoficjalnie: Kolejny bunt w PiS? „30 posłów zamierza sprzeciwić się propozycji prezydenta”
Szef PiS Jarosław Kaczyński / fot. Kancelaria Sejmu / Rafał Zambrzycki


Według informacji dziennikarki „Wprost” Joanny Miziołek 30 posłów Prawa i Sprawiedliwości zamierza sprzeciwić się propozycji Andrzeja Dudy dotyczącej aborcji eugenicznej. Mają to być „działacze na rzecz środowisk pro-life”.

– 30 do 40 posłów PiS-u to działacze na rzecz środowisk pro-life. Nie zgodzą się na ustawę prezydencką. Jeśli Kaczyński będzie chciał narzucić dyscyplinę w czasie głosowania, dojdzie do rozłamu w partii – twierdzi źródło „Wprost” w PiS.

Przypomnijmy, że już teraz dochodzi do spięć na linii PiS - środowiska pro-life. Działaczka Fundacji Życie i Rodzina Kaja Godek poinformowała, że jeśli Mateusz Morawiecki nie opublikuje wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 22 października, to ona złoży w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.

To kolejny bunt w Prawie i Sprawiedliwości. Jak nieoficjalnie informowała Interia, nawet sześciu posłów może opuścić klub Prawa i Sprawiedliwości i dołączyć do koła poselskiego, które założy były minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski - CZYTAJ WIĘCEJ.


Więcej informacji wkrótce.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe