REKLAMA

"Za takie życzenia podziękuję...". Burza po wpisie Trzaskowskiego z okazji Dnia Kobiet

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski umieścił na swoim profilu na Twitterze plakat i życzenia z okazji Dnia Kobiet. Nie obyło się przy tym bez kontrowersji - plakat ma dość agresywny wydźwięk i bez wątpienia nawiązuje do Strajków Kobiet organizowanych przez radykalne feministki. - To życzenia chyba tylko dla lewicowych kobiet - zwracają uwagę internauci. 
PAP/Paweł Supernak | screen Twitter

Chciałbym napisać „Wszystkiego najlepszego”, ale to nie wystarczy. Nie w sytuacji, w której się znalazłyście. Dlatego w tym roku, na #DzieńKobiet i każdy kolejny, życzę Wam należnego szacunku, równości, swobody decyzji. Należnych praw. @warszawa jest z Wami! #WarszawaJestKobietą

- napisał Rafał Trzaskowski. Do wpisu dołączył "wojowniczy" plakat z piorunami - symbolem Strajków Kobiet i napisem "Warszawa z kobietami". Post wzbudził spore kontrowersje i falę komentarzy na Twitterze. Wielu internautów zwraca uwagę, że plakat łudząco przypomina komunistyczne plakaty propagandowe. Inni zarzucają prezydentowi Warszawy, że życzenia skierowane są tylko do lewicowych kobiet i nawet w takie święto dzieli kobiety.

 

 

 


Ankieta
Czy Donald Tusk dzieli Polaków?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Donald Tusk dzieli Polaków?
Tygodnik

Opinie

Popkultura