REKLAMA

Ambasador Rosji gościnnie w die Welt: "Jako mediator Rosja działa na rzecz pokojowego rozwiązania konfliktu z Kijowem"

W czasie kiedy Rosja gromadzi swoje wojska na granicy Ukrainy, w czasie kiedy kolejne kraje europejskie wydalają rosyjskich dyplomatów pod zarzutem szpiegostwa, niemiecki die Welt udziela łamów... ambasadorowi Rosji.
Siergiej J. Nieczajew Ambasador Rosji gościnnie w die Welt:
Siergiej J. Nieczajew
TT Botschaft der Russischen Föderation

Ambasador Rosji w Niemczech Siergiej J. Nieczajew opisuje rosyjską wizję konfliktu na Ukrainie. Jako przyczynę wszelkich nieszczęść widzi ukraiński Majdan, który "zyskał ogromne wsparcie polityczne, finansowe i medialne ze strony krajów zachodnich". Powody krwawych

ofiar protestów na Majdanie widzi w "prowokacjach", a ukraińskie przemiany jako "zamach stanu".

- Majdan podzielił kraj. W sytuacji, gdy władza rządowa została całkowicie sparaliżowana nacjonaliści z tzw. "prawego sektora" zaatakowali regiony, które nie zgadzały się na zamach stanu. Grożono użyciem uzbrojonych bojowników, aby założyć wędzidło inaczej myślącym. Potem przyszła kolej na Krym. Ten groźny rozwój wydarzeń skłonił legalne organy władzy Autonomicznej Republiki Krymu i Sewastopola do zainicjowania referendum w sprawie zjednoczenia Krymu z Rosją.

- pisze Nieczajew

- Jako mediator Rosja nadal pracuje na rzecz pokojowego rozwiązania konfliktu między Kijowem, Donieckiem i Ługańskiem. Rozwiązanie to opiera się na ścisłej, płynnej i konsekwentnej realizacji mińskiego pakietu porozumień, który został zatwierdzony rezolucją Rady Bezpieczeństwa ONZ nr 2202. Ta pozycja była i pozostanie bez zmian.

Kijów zaś coraz głośniej deklaruje, że nie chce realizować porozumień mińskich. W rzeczywistości, zdaniem władz ukraińskich, porozumienia te są jedynie po to, by utrzymać antyrosyjskie sankcje ze sstrony UE i służą jako wygodne usprawiedliwienie katastrofalnej sytuacji gospodarczej i humanitarnej we własnym kraju.

(...)

W tej sytuacji wzywamy naszych zachodnich partnerów do powstrzymania się od agresywnej antyrosyjskiej dezinformacji i zaniechania wszelkich działań, które mogłyby zdestabilizować sytuację w południowo-wschodniej Ukrainie. Nie wolno pielęgnować złudzeń Kijowa, że ​​istnieje militarne rozwiązanie konfliktu na Donbasie. To gra bardzo niebezpieczna i może mieć nieodwracalne konsekwencje.

- wzywa na łamach die Welt ambasador Rosji

[z niemieckiego tłumaczył Marian Panic]

Z całością materiału można się zapoznać TUTAJ


Ankieta
Czy "wiodące media" skreśliły już Platformę?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy "wiodące media" skreśliły już Platformę?
Tygodnik

Opinie

Popkultura