REKLAMA

Prawy Sierpowy: Nowy Ład jako odtrutka na oszustwo Balcerowicza

Kiedy Balcerowicz wprowadzał plan ,,szokowej reformy'' nikt sie nie spodziewał jakiego to oszustwa pada ofiarą. W ciągu jednej nocy oprocentowanie kredytów wzrosło kilkukrotnie. Nie wiem czy ktokolwiek jeszcze pamięta ten sławetny ,,Popiwek''? Tak Balcerowicz & Co pilnował aby Polacy byli biedni i z tej biedy nie wychodzili. Ciekawe czemu też podatek Vat został ustanowiony w wysokości 22% zamiast 15 %? Jeśli to się przyłoży do zarobków mafii żerujących na zwrotach podatku Vat to jaskrawo widać że tu o coś innego chodziło niż o dochody państwa.
 Prawy Sierpowy: Nowy Ład jako odtrutka na oszustwo Balcerowicza
/ fot. Pixabay

Okiem farmera

Nowy Ład jest odtrutką która ratuje organizm gospodarczo społeczny Polski prze skutkami dawnych już działań toksycznego planu Balcerowicza. Specjalisty od niszczenia i zamrażania, doktrynera Sachsa Sorosa przed którym pełzała w zachwycie spora część obecnej totalnej opozycji. Podatki są zawsze niezbędnym źródłem dochodów każdego państwa. Są także instrumentem kreującym trendy w gospodarce i stymulatorem przemian społecznych, bo mają ogromny wpływ na demografię, czyli przyrost naturalny społeczeństwa.

Dlatego Balcerowicz kojarzy się z zabójcą rozwoju całego pokolenia Polaków. Nie żeby mordował siekierą, czy w inny sposób doprowadzał do eksterminacji fizycznej. On zabił w Polakach chęć do prokreacji. Dzięki niemu posiadanie jednego  dziecka stało się wielkim wyrzeczeniem dla wielu rodzin, a na rodzinę wielodzietna stać było naprawdę niewielu. System podatkowy nie sprzyja biednym ludziom i tym którzy zarabiają poniżej średniej. Jeśli ktoś wchodził na własną ścieżkę działalności to nie mógł na starcie liczyć na jakieś większe ulgi np. w składkach na ZUS. Stawka jest obligatoryjna zamiast proporcjonalna do dochodów z kwotą wolną i progresywnym rozłożeniem obciążeń. Czemu jest tak że identyczną składkę płaci ten co zarabia miesięcznie 35 tysiąca i ten cvo zarobi 35 tysięcy? Temu pierwszemu ledwo starcza na życie A drugi może swobodnie żyć i inwestować. Czy temu drugiemu należy dołożyć? Niekoniecznie, ale temu pierwszemu warto ująć ciężarów ponieważ dzięki swej pracy nie jest obciążeniem dla systemu opieki socjalnej a i jego rodzinie żyje się lepiej. Z obniżania podatków biedniejszej części społeczeństwa można wyciągnąć o wiele więcej korzyści niżby się to wydawało. Raz znacznie wzrośnie siła nabywcza pensji co się przełoży na wyższy standard życia, to jeszcze wzrost konsumpcji napędzi koniunkturę tym bogatym. Bo zamiast stu pralek sprzedadzą trzysta urządzeń. Większy obrót większy zysk i większe wpływy z niższych podatków. Bo jest się czym dzielić.

Wracając do Balcerowicza, on spowodował że nie było się czym dzielić, a tp co było w zasięgu oddał za marne grosze obcym lub spowodował ze zostało rozkradzione. Dziś jego dziedzictwo upada, Nowy Ład jest niczym surowica krwi która ruguje z krwioobiegu to całe zło które on swymi działaniami zaszczepił. Z niecierpliwością oczekuję na dalsze udoskonalenia tego programu i jego efekty w życiu codziennym. Bowiem im lepiej się wiedzie nam szaraczkom, tym Polska jest silniejsza i bardzie przyjazna Ludziom.

farmerjanek


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura