COVID-19: To tam są najostrzejsze restrykcje. Do restauracji tylko po szczepieniu

W Moskwie od 28 czerwca do restauracji będą wpuszczani tylko goście zaszczepieni przeciwko Covid-19, osoby, które przeszły tę chorobę w minionych sześciu miesiącach, bądź osoby z ważnym trzydniowym testem PCR na obecność koronawirusa - ogłosił we wtorek mer Siergiej Sobianin.
 COVID-19: To tam są najostrzejsze restrykcje. Do restauracji tylko po szczepieniu
/ pixabay

Swoje zaszczepienie goście barów i restauracji będą mogli potwierdzać poprzez specjalny kod QR, a lokale te będą musiały utworzyć specjalny system sprawdzania tych kodów. Jeśli tego nie zrobią, nie będą mogły przyjmować klientów, a jedynie przyrządzać potrawy do dostarczenia na wynos.

Mer rosyjskiej stolicy poinformował o tych ograniczeniach na swoim blogu. Ponadto już od wtorku Sobianin zarządził zakaz imprez sportowych, widowiskowych i rozrywkowych gromadzących więcej niż 500 osób. Dotyczy to także imprez odbywających się na otwartym powietrzu.

W ciągu minionej doby 86 osób zmarło w Moskwie na Covid-19 - najwięcej od początku pandemii. W całej Rosji trwa od początku czerwca gwałtowny wzrost zachorowań na Covid-19. Władze oceniają, że przyczyną jest rozprzestrzenianie się bardziej zaraźliwego wariantu koronawirusa - Delta.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe