Nieoficjalnie. Opozycja w Senacie ma sabotować sprawę reprywatyzacji i nowelizacji KPA, by uderzyć w PiS

W czwartek wieczorem uchwalono nowelizację Kpa, zgodnie z którą m.in. po upływie 30 lat od wydania decyzji administracyjnej niemożliwe będzie postępowanie w celu jej zakwestionowania. W głosowaniu w Sejmie nowelizację poparło 309 posłów, nikt nie był przeciw, 120 posłów wstrzymało się od głosu.
Senat Nieoficjalnie. Opozycja w Senacie ma sabotować sprawę reprywatyzacji i nowelizacji KPA, by uderzyć w PiS
Senat / Wikipedia CC BY-SA 3,0 pl Kancelaria Senatu

Niedługo po uchwaleniu ustawy Ambasada Izraela w Polsce opublikowała na Twitterze oświadczenie.

„Zachowanie pamięci o Zagładzie i troska o prawa ocalonych z Holokaustu, do których zalicza się kwestia zwrotu mienia żydowskiego zagrabionego podczas Zagłady, są kluczowymi elementami tożsamości i leżą u podstaw istnienia Państwa Izrael. Są one również istotnymi dziedzinami aktywności izraelskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Z dumą wypełniamy ten obowiązek, wynikający z wyznawanych przez nas wartości moralnych i powinności historycznej” – czytamy.

Zaczepki strony izraelskiej, ale też polityków amerykańskich spotkały się w jednoznaczną odpowiedzią strony polskiej. Jednak konsensus wokół implementacji orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z 2015 roku czyli z czasów prezesury Andrzeja Rzeplińskiego, według nieoficjalnych doniesień Rzeczpospolitej, nie potrwa długo.

Sabotaż opozycji w Senacie

Według anonimowego źródła Rzeczpospolitej w Senacie opozycja wykorzysta senacki etap prac nad nowelizacją kodeksu postępowania administracyjnego do punktowania PiS. Senat ma się "starać przedłużyć prace, m.in. po to, by wezwać rząd do rozmów ze Stanami Zjednoczonymi i postawić PiS pod ścianą"


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe