Najnowszy Numer TS: Nie ma (w Polsce) rynku pracownika

Z radością patrząc na niskie bezrobocie i dobre wiadomości gospodarcze, myślimy, jak to dobrze, że to pracownik jest dziś najważniejszy. Ale to nie do końca prawda – pisze Maciej Chudkiewicz w artykule "Nie taki znów rynek pracownika". To temat numeru najnowszego TS.
 Najnowszy Numer TS: Nie ma (w Polsce) rynku pracownika
/ TS
Ponadto w numerze:

Odsyłajcie list Kwaśniewskiemu

Marian Krzaklewski wspomina projekt konstytucji Solidarności. "Przed referendum konstytucyjnym w 1997 r. Zgromadzenie Narodowe uchwaliło zniesienie 50-procentowego progu frekwencyjnego, który obowiązywał w ustawie o referendach. Należy to uznać za jedną z największych manipulacji politycznych po 1989 roku" – pisze.

Czy Polska wejdzie na jedwabny szlak?
Pyta Damian Nejman. „Chiny już kilka lat temu rzuciły rękawicę Stanom  Zjednoczonym. Historia zdecydowanie przyśpiesza. Wydaje się, że polskie władze wreszcie to rozumieją i starają się dotrzymać kroku biegowi wydarzeń, a to już wiele” - pisze.

Dwubarwny symbol polskości
"Flagi narodowe pojawiły się na świecie w czasach, kiedy tworzyło się dzisiejsze pojęcie narodu – pod
 koniec XVIII wieku. Polska nie była w tym wyjątkiem, ale nie zawsze była to biało-czerwona wstęga" - pisze Leszek Masierak

Protest wkurzonych sprzedawców
„2 maja w marketach i dyskontach w całej Polsce pracownicy przeprowadzają tzw. strajk włoski. Swoje obowiązki mają wykonywać wyjątkowo wolno i starannie. To ich walka o lepszą jakość pracy.”

Solidarność upomina
„Powołanie Komisji Wspólnej Rządu i Przedsiębiorców oraz Rzecznika Przedsiębiorców jest zagrożeniem dla dialogu społecznego w Polsce – podkreślają członkowie Komisji Krajowej, którzy podczas ostatniego posiedzenia podtrzymali negatywne stanowisko w sprawie projektu ustaw z pakietu tzw. Konstytucji Biznesu” - w dziale Związek o ostatnim posiedzeniu Komisji Krajowej pisze Iza Kozłowska.

„Urodziłem się jako produkt finalny ewolucji białka, bez żółtka. Żółtko ewoluowało osobno. Urodziłem się niestety przed wojną. Miałem w związku z tym więcej lat niż Polska Ludowa. A mieć czegokolwiek więcej od PL było niebezpiecznie. Parcelowali. Rodzice zapewnili mi i pochodzenie klasowe  i do wieku szkolnego rozwijałem się prawidłowo. Natomiast potem zaczęło do mnie dokładać państwo...” -  rozpoczyna Jan Pietrzak swoją Ankietę Personalną.

W numerze także felietony: Mieczysława Gila: „Czego to nie robi się w obronie demokracji!”, Pawła Janowskiego: „Jasność widzę! Wszystko mogę :)” Rafała Górskiego: „Prezydent Łodzi likwiduje”, Marka Jana Chodakiewicza: „Sąsiedzi Arabów” oraz Cezarego Krysztopy: „Wiosna, miłość i te spraw”.

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe