Niemiecki europoseł: "Polscy faszyści napadli na mojego tweeta". "Polscy faszyści" odpowiadają

Niklas Nienaß uczestniczył w szczecińskim "marszu równości" i przemawiał ze sceny, na której, jak to na marszach "równości" pojawiła się "mowa miłości" np. na temat "faszystowskich wysrywów". Niemiecki europoseł mówił o odbieraniu Polsce funduszy za nieistniejące "strefy wolne od LGBT" i że "nie pozwoli Orbanowi i Kaczyńskiemu".
Na swoim profilu na Twitterze zamieścił filmik dokumentujący wydarzenie. Okazało się jednak, że ten nie spotkał się z aplauzem, szczególnie polskich internautów.
- Niemiecka solidarność z Polską w Warszawie w 1939 roku, nigdy wam nie wybaczymy waszych niemieckich zbrodni, hipokryci. To wasi niemieccy przodkowie mordowali polskich homoseksualistów w waszych obozach w okupowanej Polsce.
- Kiedyś Niemcy okazali już solidarność ze swoimi ziomkami w Bydgoszczy, Gdańsku, na Śląsku etc. Czy jutro Niemcy znów wkroczą do wolnej Polski?
Czy polscy politycy jeżdżą do Niemiec grozić politykom niemieckim?
Niemiecki europoseł jednak uznał, że "polscy faszyści napadli na jego tweet". Jak odpowiedzieli internauci?
- Jesteś potomkiem narodu, który palił w krematoriach osoby o innym pochodzeniu, orientacji seksualnej lub wyznaniu. Przyjeżdżasz do mojego miasta, do mojej ojczyzny i jako Niemiec mówisz nam, jak żyć we własnym kraju.
- komentuje Dariusz Matecki
- Nie ty będziesz nam mówił jak mamy żyć w wolnej, suwerennej Polsce. Radzę zachowywać się jak na gościa przystało. Polacy chamstwa nie trawią.
- Nikt nie wie więcej o faszyzmie i nazizmie niż Niemiec
- odpowiadają inni
Deutsche Solidarität mit Polen in Warschau 1939, wir werden dir deine deutschen Verbrechen nie verzeihen, Heuchler. Es waren Ihre deutschen Vorfahren, die in Ihren Lagern im besetzten Polen polnische Homosexuelle ermordet haben. pic.twitter.com/POUwFwCE8E
— madez (@IrysStone) September 19, 2021
Kiedyś Niemiec okazali już solidarność ze swoimi ziomkami w Bydgoszczy, Gdańsku, na Śląsku etc. Czy jutro Niemcy znów wkroczą do wolnej Polski? pic.twitter.com/kZt2qqAPrg
— Antoni Węgiel (@Antoni30183765) September 18, 2021
You are a descendant of a nation that burned people in crematoria for a different origin, sexual orientation or faith. You come to my city, to my homeland and as a German you tell us how to live in our own country.
— Dariusz Matecki (@DariuszMatecki) September 19, 2021
Nie ty będziesz nam mówił jak mamy żyć w wolnej, suwerennej Polsce.
— Barbara Wypych (@Farma1956) September 19, 2021
Radzę zachowywać się jak na gościa przystało. Polacy chamstwa nie trawią.
Niemand weiß mehr über Faschismus und Nazismus als ein Deutscher.
— Stanisław Ignacy Mickiewicz (@ignacy_aw) September 19, 2021
— OKOPAN🇵🇱 (@KRISOKOPAN) September 19, 2021