REKLAMA

Sylwia Spurek zaskoczyła wszystkich. Europosłanka podczas debaty w Europarlamencie pochwaliła… PiS

W 2020 roku ten rząd zmienił prawo. Wprowadził policyjny nakaz opuszczenia domu przez sprawcę przemocy. Umożliwił natychmiastową izolację sprawcy od ofiary. To konkret. A co zrobiła Państwa Komisja? Czy przygotowała przynajmniej jakiś projekt aktu prawnego? – pytała Komisję Europejską lewicowa europosłanka Sylwia Spurek.
 Sylwia Spurek zaskoczyła wszystkich. Europosłanka podczas debaty w Europarlamencie pochwaliła… PiS
/ fot. YouTube / Dr Sylwia Spurek


Znana z lewicowych poglądów eurodeputowana Sylwia Spurek wypowiedziała się w Parlamencie Europejskim podczas debaty pt. „Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet oraz stan zaawansowania ratyfikacji Konwencji Stambulskiej”.

Ursula von der Leyen 2 lata temu, jako kandydatka na Przewodniczącą, zobowiązała się do przyspieszenia ratyfikacji Konwencji Stambulskiej. I chyba najwyższy czas wywiązać się z danego słowa. Parlament już 50 razy w tej kadencji wzywał Komisję i Radę do działań przeciwko przemocy ze względu na płeć, w tym do pilnej ratyfikacji Konwencji. Sama apelowałam o to dodatkowo 21 razy – mówiła Spurek zwracając się do komisarz ds. równości Heleny Dalli.

Zdaniem europosłanki TSUE potwierdził, że ten proces może być zakończony kwalifikowaną większością głosów. – Nie ma już prawnych przeszkód. Czekanie na jednomyślność to tylko polityczna wymówka – dodała.

Podczas swojego wystąpienia w Europarlamencie Sylwia Spurek pochwaliła także… rządzące w Polsce Prawo i Sprawiedliwość.

– Sama wielokrotnie z tego miejsca zdecydowanie krytykowałam rząd i potępiałam jego antydemokratyczne działania. Ale w 2020 roku ten rząd zmienił prawo. Wprowadził policyjny nakaz opuszczenia domu przez sprawcę przemocy. Umożliwił natychmiastową izolację sprawcy od ofiary. To konkret. A co zrobiła Państwa Komisja? Czy przygotowała przynajmniej jakiś projekt aktu prawnego? – zapytała Spurek.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura