M. Kosiński: Donald Tusk kosztami kryzysu 2008 r. obciążył pracowników

Mateusz Kosiński, publicysta „Tygodnika Solidarność” i Tysol.pl, był dziś gościem programu „Minęła 9” w TVP Info. Dziennikarz komentował dzisiejszą wizytę Donalda Tuska w jednym z zakładów pracy.
 M. Kosiński: Donald Tusk kosztami kryzysu 2008 r. obciążył pracowników
/ zrzut z ekranu

– Donald Tusk był już premierem w czasach kryzysu w 2008 r. Wtedy zastosował dość proste metody obciążenia tym kryzysem m.in. pracowników. Wszyscy pamiętamy liberalizację prawa pracy, pamiętamy umowy śmieciowe, pamiętamy brak działań i mówienie o tym, że „rząd jest od tego, by zapewniać ciepłą wodę w kranie”. Można oczywiście w różny sposób oceniać różne pomysły ZP, ale tarcza antyinflacyjna, jak i tarcze antykryzysowe w początku pandemii miały wpłynąć na wielkość kryzysu

– zaznaczył Mateusz Kosiński. W dalszej części rozmowy publicyści rozmawiali o cenach surowców i fakcie, że to za rządów PO–PSL wynegocjowano niekorzystne dla Polski kontrakty gazowe. Prowadzący rozmowę Adrian Klarenbach podkreślił, że za rządów Tuska nie obniżano podatków na energię. 


– To właśnie wiara liberałów w niewidzialną rękę rynku, która wyrówna wszystko, ona jest niezmienna. Nie zgadzam się z tym, państwo czasem musi zainterweniować, dobrze, że dzieje się to teraz. Jednak muszę dorzucić pewien kamyczek do ogródka PiS-u, to nie tylko kwestie rosyjskie wpływają na ceny surowców, to również kwestie Nowego Zielonego Ładu, na który rząd polski się zgodził

– podkreślił Kosiński. 


– Teraz rząd zastanawia się, czy nie wetować „Fit for 55”

– dodał prowadzący, na co publicysta „Tygodnik Solidarność” zakończył słowami wyrażającymi nadzieję, że tak się właśnie stanie. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe