„Jaworzański superbohater!”. Uczeń podstawówki z Jaworza uratował kobietę w hipotermii

Cieszymy się, że jaworzańska młodzież posiada wiedzę w zakresie udzielania pierwszej pomocy i potrafi z niej korzystać. Maksa stawiamy jako przykład godny naśladowania nie tylko przez kolegów ze szkolnej ławki ale i przez dorosłych. Gratulujemy odwagi! Maks jesteś naszym bohaterem! – pisze na Facebooku Gmina Jaworze.
 „Jaworzański superbohater!”. Uczeń podstawówki z Jaworza uratował kobietę w hipotermii
/ fot. Facebook - Gmina Jaworze

Jak poinformowały władze Jaworza, Maksymilian Szoblik, uczeń z piątej klasy podstawowej w Jaworzu wracał tego dnia z zajęć piłki nożnej. W pewnym momencie na przystanku dostrzegł kobietę, która siedziała z opuszczoną głową. Chłopiec zatrzymał się przy kobiecie. W tym samym czasie przy przystanku pojawili się jadący samochodem rodzice jego kolegi. To oni zawiadomili dyrektorkę szkoły o całym incydencie.

Kobieta była w stanie hipotermii, a nasz młody bohater udzielił jej pomocy. Wykazał się dużą odwagą, a przede wszystkim pokazał, że potrafi zachować się w tak trudnej i dramatycznej sytuacji” - czytamy na Facebooku Gminy Jaworze.

Ojciec miał koc termiczny, okrył kobietę. Maks mu zaimponował, gdy powiedział, że taką osobą trzeba potrząsnąć i głośno, wyraźnie do niej mówić – powiedziała w rozmowie z TVN24 dyrektorka podstawówki Barbara Szermańska.

Zwrócił uwagę, że kobieta na przystanku ma przemoczone buty. Nie było z nią kontaktu, miała zimne ręce. Maks postanowił zostać przy kobiecie do przyjazdu karetki, trzymał koc – dodała.

Szermańska podkreśliła również, że podczas interwencji ucznia obok przystanku przechodziła również kobieta z psem. Maksymilian zapytał ją, czy zna kobietę siedzącą na przystanku. – Odburknęła, że to pewnie pijana i poszła dalej. Cieszę się, że Maks nie poszedł jej drogą – zwróciła uwagę dyrektorka szkoły podstawowej.

„Cieszymy się, że jaworzańska młodzież posiada wiedzę w zakresie udzielania pierwszej pomocy i potrafi z niej korzystać. Nauczenie właściwych zachowań i wyrobienie nawyków w sytuacji zagrożenia życia już od najmłodszych lat będzie procentowało. Maksa stawiamy jako przykład godny naśladowania nie tylko przez kolegów ze szkolnej ławki ale i przez dorosłych. Gratulujemy odwagi! Maks jesteś naszym bohaterem!” – czytamy we wpisie Gminy Jaworze.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe