Wiceminister sprawiedliwości chce dymisji ministra ds. UE. Jest reakcja rzecznika rządu

Minister Szymański wykonuje świetną robotę – twierdzi rzecznik polskiego rządu Piotr Muller. To odpowiedź na pytania dziennikarzy o słowa wiceministra sprawiedliwości Sebastiana Kalety.
 Wiceminister sprawiedliwości chce dymisji ministra ds. UE. Jest reakcja rzecznika rządu
/ fot. PAP/Adam Warżawa

Podczas czwartkowej audycji na antenie RMF FM wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta wskazał, że polityczną odpowiedzialność za sytuację w jakiej znalazła się Polska po werdykcie TSUE ws. mechanizmu warunkowości, powinien ponieść minister Konrad Szymański.

– Błąd jest bardzo poważny. Od połowy 2020 r. sygnalizowaliśmy, co szykuje Unia, jak de facto próbuje oszukać Polskę. Okazało się, że nie mamy weta i nie mamy pieniędzy. Uważam osobiście, że w tej sprawie w gronie osób, które prowadzą polską politykę europejską, winno dojść do przetasowań personalnych – stwierdził Kaleta.

Rzecznik rządu Piotr Muller został zapytany o te słowa podczas konferencji prasowej. – Minister Szymański wykonuje świetną robotę, jeżeli chodzi o kwestię Unii Europejskiej, na tym trudnym polu czasami nieuczciwych zagrań, czasami podrzucania kłód pod nogi radzi sobie tak, jak w takich trudnych warunkach można sobie radzić. Mamy pełne zaufanie do ministra Szymańskiego – zadeklarował.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe