„Został wezwany do złożenia wyjaśnień”. Ostra reakcja UJ na haniebny wpis rzecznika prasowego Instytutu

Rzecznik prasowy Instytutu Psychologii UJ sugerował bowiem możliwość robienia z ludzkich płodów „farszu do pierożków”. Skandaliczny wpis wykładowcy w mediach społecznościowych wywołał w piątek prawdziwą burzę, która może skończyć się dla naukowca poważnymi konsekwencjami. Komunikat w sprawie wydał Uniwersytet Jagielloński.
Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego „Został wezwany do złożenia wyjaśnień”. Ostra reakcja UJ na haniebny wpis rzecznika prasowego Instytutu
Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego / Wikipedia - Zygmunt Put Zetpe0202 / CC BY-SA 4.0

„Płód nie jest człowiekiem, więc who cares? Mogą nawet robić z płodów farsz do pierożków, co za różnica?” – napisał na Twitterze dr Samuel Nowak, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego, a zarazem rzecznik prasowy Instytutu Psychologii. Sprawa wywołała w piątek prawdziwą burzę w mediach, a do tematu odniosło się Ministerstwo Edukacji i Nauki. 

Czytaj więcej: Rzecznik prasowy instytutu UJ pisał o „farszu z ludzkich płodów”. Ministerstwo Edukacji reaguje


Uniwersytet Jagielloński zabiera głos

Tymczasem głos w sprawie zabrały władze UJ. We wpisie opublikowanym na Twitterze poinformowano, że wpis dr. Samuela Nowaka przyjęto z oburzeniem i nie jest on stanowiskiem Uniwersytetu, a prywatnym poglądem pracownika. Poinformowano również, że naukowiec został wezwany do złożenia pilnych wyjaśnień.

„Władze UJ z oburzeniem przyjęły wpis pracownika zamieszczony na jego prywatnym koncie w serwisie społecznościowym Twitter. Nie jest to stanowisko Uniwersytetu Jagiellońskiego, a prywatny pogląd wyrażony przez naszego pracownika” – czytamy w oświadczeniu.

„Pan Samuel Nowak został wezwany do złożenia pilnych wyjaśnień przed swoim bezpośrednim przełożonym – dyrektorem Instytutu Psychologii UJ. W przyszłym tygodniu zostaną podjęte stosowne decyzje w przedmiotowej sprawie” – poinformowano.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe