„Niewyobrażalne, żeby w XXI wieki młodzież musiała wyjść z domu”. Młodzieżówka PO protestuje przeciwko #LexCzarnek

Przed Pałacem Prezydenckim odbył się protest organizowany przez młodzieżówki partyjne przeciwko reformie ministra Czarnka. W zdarzeniu brali udział politycy KO.
Protesty przeciwko ustawie ministra edukacji Przemysława Czarnka „Niewyobrażalne, żeby w XXI wieki młodzież musiała wyjść z domu”. Młodzieżówka PO protestuje przeciwko #LexCzarnek
Protesty przeciwko ustawie ministra edukacji Przemysława Czarnka / PAP/Albert Zawada

We wtorek przed Pałacem Prezydenckim miał miejsce protest pod hasłem „wysłuchania publicznego”, czyli oddania młodzieży ewentualnego głosu sprzeciwu w sprawie nowelizacji prawa oświatowego, którego odrzucenia domagają się od prezydenta Dudy politycy opozycji, głównie PO i Lewicy.

Oficjalnie organizatorami protestu byli przedstawiciele młodego pokolenia, a konkretnie młodzieżówek partyjnych: Młodych Demokratów (młodzieżówki PO), Młodych Nowoczesnych (młodzieżówka Nowoczesnej), Ostrej Zieleni (młodzieżówka Zielonych) oraz Inicjatywy Młodych (młodzieżówki Inicjatywy Polskiej). Wszystkie młodzieżówki łączy przede wszystkim członkostwo w Koalicji Obywatelskiej, której politycy także fotografowali się na proteście.

Dominującym na transparentach było słowo „weto”, było również skandowane hasło „Szkoła otwarta, nie brunatna”.

– Niewyobrażalnym dla mnie jest moment, w którym w XXI wieku w zimę, w – póki co – demokratycznym kraju młodzież zamiast siedzieć w domu musi wyjść na ulicę. Jeszcze raz to podkreślę, bo to ważne: w zimę o 17:00; i upominać się o swoje prawa

– mówił jeden z nastolatków, wzywając Prezydenta RP do zawetowania ustawy.

Zobacz też: Tusk za wyciszeniem konfliktu? Szef Centrum Analiz: Tusk ma problem, więc stosuje triki wizerunkowe

Mikołaj Rumianek, działacz młodzieżówki PO, ocenił, że ustawa ma wprowadzać „indoktrynację do szkół zgodną z poglądami PiS”.

– Rękami kuratorów minister (edukacji Przemysław – przyp. red.) Czarnek chce zlikwidować w szkołach takie akcje jak „tęczowe piątki” – akcję, która ma wspierać i zachęcać do tolerancji dla osób nieheteronormatywnych

grzmiał młody działacz.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe