Polska przekazała Ukrainie konwój z amunicją. Mariusz Błaszczak: „Sprzeciwiamy się rosyjskiej agresji”

„Konwój z amunicją, którą przekazujemy Ukrainie, dotarł już do naszych sąsiadów. Wspieramy Ukraińców, jesteśmy solidarni i stanowczo sprzeciwiamy się rosyjskiej agresji” – napisał szef MON Mariusz Błaszczak.
Konwój z amunicją, którą przekazujemy Ukrainie dotarł już do naszych sąsiadów. Wspieramy Ukraińców, jesteśmy solidarni i stanowczo sprzeciwiamy się rosyjskiej agresji. pic.twitter.com/Wx5zoXBnBe
— Mariusz Błaszczak (@mblaszczak) February 25, 2022
Co zawiera konwój?
W lutym Mariusz Błaszczak przekazał, że Ukrainie zostanie przekazany najnowocześniejszy polski sprzęt wojskowy. Poinformował, że zgodnie z uchwałą którą rząd przyjął rząd ws. pomocy Ukrainie, dostarczymy naszym sąsiadom amunicję, a także przeciwlotnicze zestawy rakietowe "Piorun".