Polska przyjęła już ponad 200 tys. uchodźców z Ukrainy. BBC jednak atakuje Polskę

Serwis BBC News World opublikował na Twitterze nagranie, na którym widzimy nigeryjskiego studenta Gabriela, który skarży się na złe traktowanie funkcjonariuszy.
„Byli po prostu tak bezduszni… traktowali nas jak zwierzęta” – cytuje młodego mężczyznę serwis i dodaje: „Nigeryjski student Gabriel opisuje, jak był traktowany, kiedy przekraczał ukraińską granicę do Polski”.
BBC szczuje na Polskę. Super. Znaleźli sobie wroga. https://t.co/FbcinCDWsI
— Patryk Słowik (@PatrykSlowik) February 28, 2022
Urywek materiału opublikowanego przez BBC może sugerować, że to polscy funkcjonariusze graniczni „dyskryminują” czarnoskórych uchodźców z Ukrainy. Warto podkreślić, że nagranie zobaczyło już ponad 400 tys. ludzi, a blisko 2 tys. podało je dalej.
Takie przedstawianie sytuacji na polsko-ukraińskiej granicy idealnie wpisuje się w putinowską narrację, na którą już kilka dni temu zwracali uwagę eksperci. Dzień wcześniej pisał o tym chociażby dr Wojciech Szewko: „Budowana jest narracja (ros-by) o Nigeryjczykach i Hindusach prześladowanych/bitych i niewpuszczanych do PL z Ukrainy. Klecona naprędce i jeszcze niespójna ale pewnie będzie grana dalej [pisownia oryginalna – przyp. red.]”.
tylko informacyjnie - budowana jest narracja (ros-by) o Nigeryjczykach i Hindusach prześladowanych/ bitych i niewpuszczanych do PL z Ukrainy. Klecona naprędce i jeszcze niespójna ale pewnie będzie grana dalej. Czekamy na profesjonalny komentarz Czeczki
— Wojciech Szewko (@wszewko) February 27, 2022
„Tak, to szczucie”
„Mamy cały materiał, w którym pan narzeka na traktowanie po stronie ukraińskiej i chwali Polskę. BBC bierze fragment i wrzuca w kanały social media, z którego wynika, że kłopot jest z Polską. Ludzie krytykują Polskę. Tak, to szczucie. I sytuacja tego pana nie ma nic do rzeczy” – zwraca uwagę dziennikarz Wirtualnej Polski Patryk Słowik.
Mamy cały materiał, w którym pan narzeka na traktowanie po stronie ukraińskiej i chwali Polskę.
— Patryk Słowik (@PatrykSlowik) February 28, 2022
BBC bierze fragment i wrzuca w kanały social media, z którego wynika, że kłopot jest z Polską. Ludzie krytykują Polskę.
Tak, to szczucie. I sytuacja tego pana nie ma nic do rzeczy. https://t.co/075UlFnmvu
Rzeczywiście w artykule opublikowanym na łamach portalu stacji BBC mężczyźni z Nigerii skarżą się na sytuację, która miała mieć miejsce na dworcu kolejowym we Lwowie.
Popatrzcie: po fejku BBC do akcji ruszył korespondent ARD. Łykają to już inni niemieccy dziennikarze.
— Patryk Słowik (@PatrykSlowik) February 28, 2022
Ech... 🙄 https://t.co/EdnMq2Gbbe