Rosja planuje masową wycinkę ukraińskich lasów? Ukraińskie służby publikują „list do Putina”

Jak informuje ukraiński wywiad wojskowy, w liście ministra obrony Siergieja Szojgu do Władimira Putina – który miał zostać przechwycony przez Ukraińców – rosyjski minister chce obrabować Ukrainę z drewna.
Władimir Putin Rosja planuje masową wycinkę ukraińskich lasów? Ukraińskie służby publikują „list do Putina”
Władimir Putin / Flickr/Carmen Rodriguez

Ukraiński wywiad opublikował list w mediach społecznościowych. Jak wynika z jego treści, Rosjanie planują masową wycinkę drzew na zajętych terytoriach Ukrainy. 

Minister Szojgu ma prosić w liście Putina o pozwolenie na wycinkę „o dowolnej intensywności i w każdej porze, bez względu na formę własności i kategorię gruntu, z prawem do wykorzystania pozyskanego drewna”.

Z listu opublikowanego przez rosyjskie służby ma też wynikać, że „drewno niewykorzystywane na potrzeby Federacji Rosyjskiej zostanie sprzedane, a dochód przeznaczony na wsparcie armii rosyjskiej”.

 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe