Marzy Ci się nowy samochód? KPO przewiduje nowe podatki

Złe wieści dla przyszłych i aktualnych posiadaczy samochodów. W związku z KPO w życie mają zostać wprowadzone dwa nowe podatki.
 Marzy Ci się nowy samochód? KPO przewiduje nowe podatki
/ foto: pixabay.com

Użytkownicy samochodów raczej nie będą zadowoleni z tej informacji. W związku z Krajowym Planem Odbudowy w życie w najbliższych latach mają zostać wprowadzone dwa nowe podatki, które będą dotyczyć posiadaczy samochodów. W pierwszej kolejności nowe obciążenia fiskalne będą wpływać na osoby, które w najbliższym czasie staną przed decyzją zakupu swoich własnych czterech kółek.

Komisja Europejska po długim czasie oczekiwania ostatecznie dała zielone światło dla polskiego KPO. Do tej pory problem stanowiły sprawy dotyczące polskiego wymiaru sprawiedliwości i kwestii jego reformowania.

Z kolei teraz, kiedy KPO stał się publiczny, na jaw wyszły sprawy, które szczególnie dotyczą naszych portfeli. Mowa bowiem o dwóch podatkach, które mogą budzić mieszane uczucia szczególnie w kręgach posiadaczy aut.

Nowe podatki w związku z KPO?

Jeden z nowych podatków będzie dotyczyć osób rejestrujących auta napędzane benzyną lub dieslem. Na ten moment stawka i inne zasady związane z tym podatkiem nie są znane. Wiadomo jedynie, że rząd zobowiązał się go wprowadzić w życie za dwa lata.

Natomiast za cztery lata ma zostać wprowadzony kolejny podatek, który ma obciążyć podatnika z powodu samego faktu posiadania auta z silnikiem benzynowym lub dieslem.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe