Cóż za niespodzianka. „PE zaniepokojony akceptacją polskiego KPO. We wtorek debata w tej sprawie”

Korespondent RMF FM w Brukseli Katarzyna Szymańska-Borginon poinformowała na Twitterze, że posłowie do Parlamentu Europejskiego są „zaniepokojeni” tym, że Komisja Europejska zdecydowała się zaakceptować plan polskiego Krajowego Planu Odbudowy.
Sala obrad plenarnych Parlamentu Europejskiego w Strasburgu Cóż za niespodzianka. „PE zaniepokojony akceptacją polskiego KPO. We wtorek debata w tej sprawie”
Sala obrad plenarnych Parlamentu Europejskiego w Strasburgu / Wikipedia - domena publiczna

Komisja Europejska zaakceptowała w środę Krajowy Plan Odbudowy Polski. O podjętej decyzji poinformował unijny komisarz ds. gospodarki Paolo Gentiloni. Sęk jednak w tym, że wypłacenie Polsce pieniędzy wcale nie jest jeszcze przesądzone, o czym poinformowała Komisja Europejska w osobnym komunikacie, informując w dokumencie liczącym kilkaset stron o 116 kamieniach milowych, które musi wypełnić Polska, aby otrzymywać fundusze. Wśród owych kamieni milowych znajdują się kwestie dotyczące np. reformy sądownictwa, ale również nałożenia nowych podatków, do czego zobowiązał się polski rząd.

Czytaj więcej: To są te kamienie milowe? Gigantyczny dokument na stronie Komisji Europejskiej

Czytaj więcej: Marzy Ci się nowy samochód? KPO przewiduje nowe podatki

Tymczasem korespondent RMF FM w Brukseli Katarzyna Szymańska-Borginon poinformowała w mediach społecznościowych, że posłowie do Parlamentu Europejskiego są „zaniepokojeni” tym, że Komisja Europejska zdecydowała się zaakceptować plan polskiego Krajowego Planu Odbudowy. We wtorek odbędzie się debata w tej sprawie, a PE zamierza wywierać presję na KE, żeby surowo oceniała wypełnianie przez Polskę zobowiązań zawartych w kamieniach milowych.

„PE zaniepokojony akceptacją polskiego KPO: we wtorek debata w tej sprawie (bez rezolucji). «Chodzi o presję na KE, żeby surowo oceniała wypełnianie przez PL zobowiązań zawartych w kamieniach milowych». Eurodeputowani chcą także wyjaśnień w spr. braku jednomyślności w KE” [pisownia oryginalna – przyp. red.] – napisała Katarzyna Szymańska-Borginon na Twitterze.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe