[WIDEO] Odważny wyczyn Ukraińca. Wskoczył na czołg z granatem w ręku

Do zdarzenia doszło w miejscowości Komyszuwacha w obwodzie zaporoskim. Ukraiński żołnierz samodzielnie zaatakował rosyjski czołg. Nagraniem wojskowi podzielili się w mediach społecznościowych.
 [WIDEO] Odważny wyczyn Ukraińca. Wskoczył na czołg z granatem w ręku
/ Żrzut ekranu z Twittera / @SputnikATONews

Media społecznościowe obiegło nagranie, na którym żołnierze obrony terytorialnej znaleźli na drodze rosyjski czołg, w środku którego mogli przebywać Rosjanie.

Jeden z żołnierzy wskoczył na pojazd i wrzucił do środka zwykły granat ręczny. Po chwili w czołgu doszło do wybuchu. Było słychać huk, po czym nad maszyną pojawił się ogień. Ukraińcy odeszli z miejsca akcji i kontynuowali walkę.

 

 

Sztab Generalny: siły rosyjskie straciły już około 31 150 żołnierzy

W ciągu ostatniej doby w walkach z wojskami ukraińskimi zginęło około 100 żołnierzy rosyjskich i w związku z tym łączne straty osobowe armii rosyjskiej wzrosły do około 31 150 – poinformował na Facebooku w niedzielę Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

Siły ukraińskie zniszczyły dotychczas 1381 rosyjskich czołgów, 3392 transportery opancerzone, 686 systemów artyleryjskich, 207 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych, 95 systemów obrony przeciwlotniczej, 210 samolotów, 175 śmigłowców, 548 bezzałogowców, 13 okrętów i 122 rakiety manewrujące. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe