Wałęsa: „UE powinna się rozwiązać i stworzyć nową wspólnotę, ale bez Polski i Węgier”

Lech Wałęsa ponownie za sprawą jednej ze swoich najnowszych wypowiedzi mógł zaskoczyć. Tym razem były prezydent odniósł się do Unii Europejskiej w kontekście KPO.
 Wałęsa: „UE powinna się rozwiązać i stworzyć nową wspólnotę, ale bez Polski i Węgier”
/ kanał YouTube: TVN

Najprawdopodobniej już wkrótce do Polski popłyną środki wynikające z polskiego KPO. Na ten temat na łamach Interii wypowiedział się były prezydent – Lech Wałęsa. Emerytowany polityk w dość zaskakujący sposób postanowił odnieść się do Unii Europejskiej.

Wałęsa i zaskakujące słowa o UE

Najbardziej mi się nie podoba, że przez kilku niepoważnych polityków Polska traci miliardy. Proponuję, aby po zwycięstwie prawdziwej demokracji zabrać im majątki, aby spłacili długi, jakie nam narobili – powiedział Lech Wałęsa.

Wałęsa stwierdził także, że jeżeli z UE do Polski trafią środki przewidziane w związku z KPO, to będzie to porażka po stronie Komisji Europejskiej.

Jeśli Komisja Europejska zgodzi się na (polski) KPO, to będzie jej porażka – stwierdził były prezydent.

UE, zamiast chodzić na kompromis z Polską, powinna się rozwiązać i chwilę później stworzyć nową wspólnotę na podstawie Niemiec i Francji, ale bez Polski i Węgier – powiedział Wałęsa.

Ale znów mnie nie posłuchano, a to prosty pomysł: jeśli my chcielibyśmy wstąpić do nowej Unii, na wejściu poza prawami musielibyśmy zaakceptować również obowiązki. I ustawić je tak, aby wygłupy, które mają dzisiaj miejsce, już się nie powtórzyły – uznał Wałęsa.

Zdaniem Lecha Wałęsy aktualnie rządzący w Polsce rząd te środki i tak roztrwoni i rozkradnie".

Bez praworządności nie ma sensu przekazywać miliardów euro na zmarnowanie – ocenił.

Do słów Lecha Wałęsy za pośrednictwem Twittera odniósł się Marcin Palade, ekspert w dziedzinie badań opinii społecznej, który napisał:

Prezydent Wałęsa: „Unia Europejska, zamiast chodzić na kompromis z Polską, powinna się rozwiązać i chwilę później stworzyć nową wspólnotę na podstawie Niemiec i Francji, ale bez Polski i Węgier”. TIR z szampanem wjeżdża właśnie na Nowogrodzką.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe