[WIDEO] Ukrainka musiała zagrać z Rosjanką. Oto, co zrobiła po meczu

Podczas trwającego turnieju w Stuttgarcie doszło do pojedynku Dajany Jastremskiej z Jekateriną Aleksandrową. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, jak po meczu zareagowała zawodniczka z Ukrainy.
 [WIDEO] Ukrainka musiała zagrać z Rosjanką. Oto, co zrobiła po meczu
/ zrzuca ekranu z serwisu YouTube

Tenis to jedna z dyscyplin, w których w dalszym ciągu mogą rywalizować sportowcy z Rosji i Białorusi. Czasami na korcie dochodzi do ukraińsko-rosyjskich potyczek. Taka sytuacja miała miejsce w Stuttgarcie.

Ukraińska tenisistka Dajana Jastremska zmierzyła się z Jekateriną Aleksandrową z Rosji. Ukrainka przegrała w trzech setach 6:2, 6:7, 2:6. Jednak znacznie więcej mówi się o tym, co Jastremska zrobiła po zakończeniu spotkania, niż o samym meczu. 

Ukrainka nie podała ręki swojej rywalce, co raczej zawsze ma miejsce po zakończonym spotkaniu. Zamiast tego zawodniczki dotknęły się rakietami i w ten sposób podziękowały sobie za grę.

Oburzenie po decyzji władz tenisa

Portal o2.pl przypomina, że decyzja władz światowego tenisa wywołała spore oburzenie. Dopuścili oni Rosjan i Białorusinów do rywalizacji – pod warunkiem, że występować będą pod neutralną flagą. Zawodnicy z Rosji i Białorusi nie będą mogli jednak zagrać w Wimbledonie. Po ogłoszeniu tego faktu przez organizatorów wspólnie ATP, WTA oraz ITF ogłosiły światu, że z tego względu nikomu nie zostaną przyznane punkty rankingowe za wielkoszlemowy turniej.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe