Jakie zmiany w składzie rządu? Rzecznik podaje nazwiska

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że opuszcza swoje stanowisko w rządzie. Rzecznik Rady Ministrów Piotr Mueller podkreśla, że skład ekipy rządzącej czekają kolejne zmiany.
Rzecznik rządu Piotr Mueller Jakie zmiany w składzie rządu? Rzecznik podaje nazwiska
Rzecznik rządu Piotr Mueller / fot. Marcin Żegliński, Tygodnik Solidarność

We wtorek 21 czerwca rzecznik rządu Piotr Mueller na konferencji prasowej wyjaśnił, że możemy się spodziewać wkrótce kolejnych roszad w składzie ekipy rządzącej.

– Jeżeli chodzi o zmiany w składzie Rady Ministrów to poza tą, która w tej chwili została zakomunikowana, odbędą się jeszcze inne zmiany, ale o nich będziemy informować w stosowanej porze, ale faktycznie dotyczą i ministra Hoffmana i ministra Błaszczaka

– tłumaczy rzecznik.

Jarosław Kaczyński rezygnuje

Niedawno w mediach pojawiły się spekulacje dotyczące rezygnacji prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego ze stanowiska w rządzie Morawieckiego. Sam prezes zakomunikował, że opuszcza posadę wicepremiera i przewodniczącego Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych.

Szef klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki odnosząc się do decyzji swojego partyjnego przełożonego wyjaśnia, że członkostwo Jarosława Kaczyńskiego w Radzie Ministrów było związane z konkretnymi zadaniami dot. bezpieczeństwa państwa. Teraz, kiedy ustawa o obronie ojczyzny jest już gotowa, prezes PiS miał uznać, że jego dalsza obecność na stanowisku wicepremiera nie jest już konieczna.

Działacze PiS zwracają także uwagę na fakt, że kampania wyborcza zbliża się, co wymaga od prezesa większej uwagi na polu działalności partyjnej.

– Chodzi po prostu o to, że partia musi odzyskać werwę, bo zbliża się ten czas, który dla każdej partii politycznej na świecie jest najważniejszy. Wybory są po to, aby uzyskać dobry wynik wyborczy, a jeśli chodzi o PiS, to tym dobrym wynikiem wyborczym będzie ich wygranie i możliwość sprawowania władzy, oczywiście w koalicji Zjednoczonej Prawicy

– odpowiada prezes PiS.

CZYTAJ TEŻ: Czy SP i PiS wspólnie wystartują w wyborach parlamentarnych? Zbigniew Ziobro zabiera głos

CZYTAJ TEŻ: Sądzicie, że partie polityczne wybiera się na podstawie programu? Leszczyna: Szczegóły programu Platformy po wyborach

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe