Patryk Jaki przejechał się po eurokratach: „Sędziowie mogą sądzić tylko tak, jak wy chcecie”

W Parlamencie Europejskim odbyła się debata, w której wyrażono niepokój w związku z decyzją amerykańskiego Sądu Najwyższego dot. aborcji. Swoje pięć minut miał Patryk Jaki, który nie przebierał w słowach. Przypomniał również, jak dotychczas atakowana była Polska.
Patryk Jaki ostro do eurokratów  Patryk Jaki przejechał się po eurokratach: „Sędziowie mogą sądzić tylko tak, jak wy chcecie”
Patryk Jaki ostro do eurokratów / Screen z Twittera


– To jest ten prawdziwy trójpodział władzy według was, że sędziowie mogą sądzić tylko tak, jak wy chcecie – stanowczo powiedział europoseł Solidarnej Polski Patryk Jaki.

Przypomnijmy, że 24 czerwca amerykański Sąd Najwyższy unieważnił wyrok z procesu w 1973 roku. Zaakceptowane przez sąd orzeczenie 50 lat temu wiązało się z tym, że aborcja w Stanach Zjednoczonych jest dozwolona w całym okresie ciąży. Po uchyleniu zapisu władze stanowe będą mogły podejmować nowe decyzje o przepisach w tej sprawie. 

Unieważnienie wyroku Roe vs. Wade spotkało się z wieloma kontrowersjami nie tylko w USA, ale także w całej Europie. Pretensji nie kryli przedstawiciele lewicy i z tego względu zorganizowano debatę pt. „Decyzja Sądu Najwyższego USA o obaleniu praw do aborcji w Stanach Zjednoczonych oraz potrzeba ochrony praw do aborcji i zdrowia kobiet, także w UE”.

– To nie pierwszy raz, kiedy organ władzy ustawodawczej w Unii Europejskiej wypowiada się ws. kompetencji przysługujących władzy sądowniczej, w dodatku na zupełnie innym kontynencie. Już 9 czerwca – a więc jeszcze przed orzeczeniem Sądu Najwyższego – europosłowie przyjęli rezolucję wzywającą do utrzymania w mocy orzeczenia, które zapadło w procesie Roe vs. Wade – odniósł się do sprawy portal tvp.info.

Patryk Jaki ostro o eurokratach!


Słów mocnego komentarza nie szczędził europoseł Solidarnej Polski Patryk Jaki, któremu bardzo nie spodobały się działania Parlamentu Europejskiego. 

– Chciałem przypomnieć, że dopiero potępiliście Polskę za rozwiązania w sądownictwie, które notabene sami stosujecie. Ale twierdziliście, że robicie to, dlatego że bronicie prawa sędziów do niezawisłości. A teraz co robicie? Chcecie potępić sędziów Stanów Zjednoczonych za to, że skorzystali ze swojej niezawisłości – powiedział.

– To jest ten prawdziwy trójpodział władzy według was, że sędziowie mogą sądzić tylko tak, jak wy chcecie. Pogratulować. Ponadto chcecie uczyć moralności Ameryki, której tak bardzo nienawidzicie. Ale tak naprawdę, co zrobiliście, żeby bronić życia dzieci na Ukrainie? – grzmiał Patryk Jaki.

– Swoją bezczynnością wspieracie śmierć niewinnych dzieci. I wcale się nie dziwię, Szanowni Państwo, że chcecie potępić Stany Zjednoczone za to, że chcą bronić życia. Godna pożałowania konsekwencja. Wiem, że jestem tutaj w mniejszości, w zdecydowanej mniejszości, ale nawet gdybym był tutaj sam, to ktoś musi bronić życia tych najsłabszych. I będziemy to tutaj robić do końca, bo jesteśmy za cywilizacją życia, a nie za cywilizacją śmierci – podsumował polityk.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe