Delegacja PE odwołała wizytę, ponieważ władze Izraela odmówiły spotkania z pronazistowskim deputowanym

Delegacja Parlamentu Europejskiego odwołała wizytę w Izraelu, ponieważ tamtejsze ministerstwo spraw zagranicznych odmówiło spotkania z pronazistowskim eurodeputowanym z Estonii Jaakiem Madisonem - poinformował w piątek "Jerusalem Post".
Jerozolima. Żydzi pod Ścianą Płaczu Delegacja PE odwołała wizytę, ponieważ władze Izraela odmówiły spotkania z pronazistowskim deputowanym
Jerozolima. Żydzi pod Ścianą Płaczu / Pixabay.com

"Wyjaśniliśmy szefom delegacji, że nie zgodzimy się na zorganizowanie oficjalnych spotkań z członkami parlamentu, którzy wygłaszają opinie inspirowane nazistowskimi poglądami" - poinformował izraelski resort dyplomacji.

Madison wzywał do przyjęcia "ostatecznego rozwiązania" wobec imigrantów w Europie; w 2015 roku napisał na swym blogu: "to prawda, że były obozy koncentracyjne, przymusowe obozy pracy, zabawy z komorami gazowymi... ale jednocześnie taki surowy porządek w tamtych czasach wyciągnął Niemcy z g...na".

Nazwał faszyzm "ideologią, która składa się z całkiem wielu niuansów pozytywnych i koniecznych do zachowania państwa narodowego" - relacjonuje "Jerusalem Post". (PAP)

fit/ tebe/


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe