[video] Eksplozja na słynnej zaporze Hoovera w USA. Wybuchł pożar
![[video] Eksplozja na słynnej zaporze Hoovera w USA. Wybuchł pożar](https://www.tysol.pl/imgcache/750x530/c/uploads/news/87818/1658261205772ca9b247212fb21a0535.jpg)
Zapora Hoovera w Stanach Zjednoczonych to betonowa zapora wodna typu grawitacyjno-łukowego, zbudowana w Czarnym Kanionie na rzece Kolorado, na granicy stanów Arizona i Nevada. W chwili ukończenia w 1936 była zarówno największą na świecie elektrownią wodną, jak i największą na świecie konstrukcją betonową.
Tama jest niezbędna dla zaopatrzenia w wodę 25 mln ludzi - m.in. mieszkańców Los Angeles, San Diego czy Las Vegas.
Jak podaje Reuters, na zaporze doszło do eksplozji i pożaru. Nie poinformowano, co było przyczyną wybuchu. Na szczęście nikt w wyniku zdarzenia nie ucierpiał. Do sieci trafiły filmiki, wykonane najprawdopodobniej przez turystów, na których widać ogień i dym wydobywający się z podstawy tamy.
#BREAKING🚨 Large explosion and fire reported at Hoover Dam.
— Moshe Schwartz (@YWNReporter) July 19, 2022
Developing...
pic.twitter.com/Cz2v5r6gu2
#BREAKING🚨 Large explosion and fire reported at Hoover Dam.
— Moshe Schwartz (@YWNReporter) July 19, 2022
Developing...
pic.twitter.com/Cz2v5r6gu2