"Niemcy są przerażeni. Przede wszystkim musimy zapewnić gaz Polakom" mówił Piotr Naimski niedługo przed swoją dymisją [VIDEO]

W środę wieczorem minister w KPRM, pełnomocnik Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej Piotr Naimski poinformował w mediach społecznościowych, że otrzymał dymisję ze sprawowanej funkcji, którą pełnił od 2015 r. Dymisję potwierdził w rozmowie z PAP rzecznik rządu Piotr Müller.
Piotr Naimski
Piotr Naimski / TT Trójka

Kilka godzin przed swoją dymisją Piotr Naimski udzielił wywiadu radiowe Trójce, w którym mówił o pomysłach Komisji europejskiej na 15-procentowe ograniczenie zużycia gazu, żądaniach "solidarności gazowej" czyli udostępnienia gazu przez Polskę Niemcom.

- To jest działanie kryzysowe, pospieszne, do dyskusji jest i ostatecznego rozstrzygnięcia to, czy te redukcje będą dobrowolne czy obligatoryjne. Jeśli obligatoryjne, to zaczyna się problem, dlatego że to jest w ogóle sytuacja, w której KE wkracza w prerogatywy rządów krajowych, narodowych, bo to one są odpowiedzialne za bezpieczeństwo energetyczne, dostawy energii (...)  KE próbuje przejmować inicjatywę i decyzyjność wkracza w pole zupełnie nowe. Jeżeli chodzi o istotę rzeczy, to jest rezultat przede wszystkim i wprost niemieckiej polityki energetycznej z ostatnich lat. Niemcy są w strachu, przerażeni, że nie będą mieli gazu rosyjskiego i w związku z tym cała Europa ma się zrzucić na potrzeby niemieckie - ocenił Piotr Naimski (...) Nasz rząd przede wszystkim musi zapewnić bezpieczeństwo dostaw Polakom, polskim obywatelom, do polskiego przemysłu. Jeżeli coś będzie dodatkowo, to ewentualnie możemy to rozważać.

- mówił Piotr Naimski w Trójce


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe