„Przedstawiciele jednej ze stacji radiowych pisali…” Straż Graniczna mocno odpowiada TOK FM

Straż Graniczna za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała o sytuacji związanej z procesem deportacji 30-letniego mężczyzny pochodzącego z Iraku. W komunikacie na Twitterze podkreślono, że mężczyźnie nie przyznano statusu uchodźcy. Straż Graniczna zarzuciła także jednej z rozgłośni radiowych wprowadzenie insynuacji w tej sprawie.
 „Przedstawiciele jednej ze stacji radiowych pisali…” Straż Graniczna mocno odpowiada TOK FM
/ Screen YouTube Obiektyw Podlaskie24.pl

Deportacja 30-letniego Irakijczyka

„#StopDezinformacji 1/4 Wczoraj miała odbyć się deportacja 30-letniego Irakijczyka, który otrzymał decyzję zobowiązującą go do powrotu. Nie został mu przyznany status uchodźcy przez Szefa #UdSC, a organ odwoławczy utrzymał tę decyzję w mocy” – napisała w pierwszej części komunikatu na Twitterze Straż Graniczna.

„Decyzja powrotowa nie została zrealizowana wczoraj z uwagi na agresywne zachowanie Irakijczyka na pokładzie samolotu.Funkcjonariusze SG wyprowadzili Irakijczyka z samolotu na prośbę kapitana statku ponieważ istniało wg. niego uzasadnione ryzyko zagrożenia bezpieczeństwa lotu [pisownia oryginalna – przyp. red.]” – czytamy w kolejnej części.

Straż Graniczna zarzuciła także jednej z rozgłośni radiowych rozpowszechnianie insynuacji w tej sprawie.

„Przedstawiciele jednej ze stacji radiowych pisali, że dziś ma się odbyć kolejna deportacja i insynuowali, że kapitan odmówił wpuszczenia cudzoziemca na pokład. Nie skontaktowali się ze Strażą Graniczną, aby te informacje zweryfikować i ustalić prawdziwe powody decyzji kapitana” – poinformowała Straż Graniczna.

Chodzi tu najprawdopodobniej o radio Tok FM, które odniosło się do sprawy, powołując się między innymi na źródło w postaci aktywistów.

 „Udało się zapobiec deportacji chłopaka, ponieważ pilot odmówił przyjęcia go na pokład samolotu. To była odwaga tego kapitana i jego świadomość obywatelska. Skorzystał ze swoich praw, bo piloci mają taką możliwość, odmówienia udziału w deportacji” – czytamy na portalu radia Tok FM.

„Wspólnie z aktywistami nadal przekazują niesprawdzone informacje i wprowadzają w błąd słuchaczy. Nie jest to pierwsza taka sytuacja. Deportacja dziś w ogóle nie była planowana” – poinformowała Straż Graniczna za pośrednictwem mediów społecznościowych.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe