Podlaskie święto folku w Czeremsze [FOTORELACJA]

Od 22 do 24 lipca 2022 Czeremcha już po raz dwudziesty siódmy gościła fanów folku z całej Polski.
 Podlaskie święto folku w Czeremsze [FOTORELACJA]
/ fot. J. Zawadzka-Ruszkowska, M. Żegliński

Przez kolejne lata Festiwal zdobył uznanie widzów i wykonawców. To jedna z najlepszych imprez folkowych w Polsce. Tym razem w Czeremsze zaprezentowało się 14 zespołów muzycznych z Polski i z zagranicy. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej i Gminny Ośrodek Kultury w Czeremsze, a gospodarzem znany w Polsce zespół folkowy Czeremszyna.

EthnoFestiwal Czeremcha to nie tylko koncerty zespołów i pokazy sztuki ludowej, to także spektakle, warsztaty rękodzielnicze, muzyczne, kulinarne, wystawy, pokazy filmów, przegląd muzykujących na harmonijkach ustnych. Po raz siedemnasty w historii Festiwalu odbył się konkurs kulinarny na potrawę regionalną z udziałem znanych polskich kucharzy/; Jana Kuronia, Joanny Jakubiuk, Barbara Stareckiej i Zbyszka Kmiecia.

Na scenie tegorocznego festiwalu zagrały pierwszego dnia m.in.: Czeremszyna, Horyna i Kapela Brodów, drugiego zaś gwiazdą był zespół Haydamaky koncertujący razem z Andrzejem Stasiukiem. Oprócz nich wystąpili WOWaKin, PotoCK i Duckshell.

Na terenie GOK w Czeremsze podczas Festiwalu odbywały się także warsztaty m.in. rękodzielnicze, kulinarne i muzyczne.
Imprezy towarzyszące to m.in.: projekt Elżbiety Dziuk, Krzysztofa Renika UCHODŹCY Z TYBETU (wystawa wraz z prezentacją filmów oraz spotkanie poświęcone uchodźcom tybetańskim w Indiach), spektakl Walny-Teatr, KINO MANUALNE, Operacja Czysta Rzeka, pokaz obrzędu w wykonaniu zespołu Horyna, Jarmark Rękodzieła oraz spotkania autorskie z Wojtkiem Koronkiewiczem.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe