Zełenski poprosił o to Bidena. Odpowiedź była krótka: „Nie”

Jak poinformowała agencja Reutera, prezydent USA Joe Biden w czasie konferencji prasowej w Białym Domu został zapytany, czy USA wpiszą Rosję na listę państw sponsorujących terroryzm. Polityk odpowiedział wówczas bardzo krótko: „Nie”.
Joe Biden  Zełenski poprosił o to Bidena. Odpowiedź była krótka: „Nie”
Joe Biden / CC BY-SA 2.0/Gage Skidmore


– USA nie wpiszą Rosji na listę państw sponsorujących terroryzm – skwitował przywódca USA.

Przypomnijmy, że Wołodymyr Zełenski domaga się uznania Rosji za państwo terrorystyczne. Ukraiński prezydent apelował o to po śmierci kilkudziesięciu ukraińskich jeńców wojennych. Ponieśli oni śmierć w obozie filtracyjnym w Ołeniwce.

Mocne słowa prezydenta Zełenskiego

Rosja w związku z sytuacją w Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej jest oskarżana o terroryzm. Jak uważa strona ukraińska ostrzał elektrowni, za którym stoją rosyjscy żołnierze, może doprowadzić do katastrofy jądrowej. Tymczasem Rosjanie obwiniają o to samo Ukraińców.

– Rosja jest zainteresowana jedynie utrzymaniem najgorszej sytuacji przez jak najdłuższy czas – przyznał Zełenski.

Zdaniem polityka sytuację tę można zmienić „jedynie poprzez zaostrzenie sankcji i tylko poprzez oficjalne uznanie Rosji za państwo terrorystyczne – na wszystkich poziomach”.

– Gdy tylko pojawiła się Rosja, natychmiast stał się możliwy najgorszy scenariusz, jaki można sobie wyobrazić – dodawał Zełenski, przypominając, że kiedy zaporoska elektrownia była pod kontrolą Ukrainy, to o tak ryzykownym scenariuszu nie było mowy.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe