Elżbieta II pod opieką lekarzy. Media zwracają uwagę na „niepokojącą zmianę tonu”

Ton komunikatu wydanego przez Pałac Buckingham, w którym napisano o "zaniepokojeniu" lekarzy stanem zdrowia królowej Elżbiety II mocno kontrastuje z komunikatami z poprzednich miesięcy i to też jest niepokojącym sygnałem – zwracają uwagę brytyjskie media.
 Elżbieta II pod opieką lekarzy. Media zwracają uwagę na „niepokojącą zmianę tonu”
/ fot. PAP/EPA/Andrew Milligan / POOL

Od czasu, gdy w październiku zeszłego roku zaczęły się problemy królowej ze zdrowiem, Pałac Buckingham bardzo oszczędnie i w mało konkretny sposób o nich informował, początkowo mówiąc jedynie o zmęczeniu, później o problemach z poruszaniem się. Tymczasem teraz pierwszy raz napisano wprost o "zaniepokojeniu" lekarzy.

CZYTAJ TAKŻE: Wielka Brytania: Elżbieta II ma poważne problemy ze zdrowiem

Stan zdrowia Elżbiety II

Po dalszej ocenie dziś rano, lekarze królowej są zaniepokojeni stanem zdrowia Jej Wysokości i zalecili, aby pozostała pod nadzorem medycznym. Królowa pozostaje w komfortowych warunkach i w Balmoral

– głosi wydane oświadczenie.

Jak zwracają uwagę media, niepokojący jest także pośpiech, z jakim cała najbliższa rodzina królowej wyruszyła do zamku Balmoral, gdzie przebywa 96-letnia monarchini. Jest tam już jej córka księżniczka Anna, a w drodze są następca tronu książę Karol z żoną Camillą, pozostali dwaj synowie książę Andrzej i książę Edward, a także dwaj synowie Karola - William i Harry.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe