Jaśkowiak nie wyklucza startu w kolejnych wyborach. "Rozmawiam na ten temat z Tuskiem"

Kiedy Jacek Jaśkowiak startował w wyborach na prezydenta Poznania twierdził, że chce być włodarzem tego miasta tylko przez dwie kadencje. Oznaczałoby to, że jest to jego ostatnia kadencja. Polityk coraz częściej jednak przyznaje, że nie wyklucza startu w kolejnych wyborach. "Rozmawiam na ten temat z Tuskiem" - mówi.
Jacek Jaśkowiak  Jaśkowiak nie wyklucza startu w kolejnych wyborach.
Jacek Jaśkowiak / Wikipedia CC BY-SA 2.0

Sam zainteresowany podkreśla, że decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. Wyznał, że rozmawia dużo na ten temat z Donaldem Tuskiem.

– Rozmawiam na ten temat z przewodniczącym Donaldem Tuskiem, polityka to jest gra zespołowa – powiedział w piątek Jacek Jaśkowiak.

Jaśkowiak wystartuje w wyborach?

Polityk PO wcześniej deklarował, że chce być prezydentem tylko przez dwie kadencje. Teraz wiele wskazuje na to, że rozważa inny scenariusz. 

– Mieliśmy pandemię, mieliśmy szereg różnych zdarzeń, wiele rzeczy nie dało się zrobić w takim terminie jakim mogliśmy założyć, ale dzisiaj nie potrafię powiedzieć czy będę startował i czy w ogóle będą funkcjonować w życiu publicznym – tłumaczył w rozmowie z dziennikarzami. 

Jaśkowiak żywo interesuje się opinią mieszkańców Poznania. Podkreśla, że ma świadomość tego, że są oni zmęczeni, szczególnie inwestycjami w mieście, a nawet nim samym. Dodał jednak, że komentarze, które słyszy w czasie codziennych przechadzek są dla niego budujące. Mieszkańcom podoba się chociażby torowisko na Wierzbięcicach, czy tramwaj na Naramowice. 
 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe