Już niebawem premiera polskiego dokumentalnego filmu o Ukrainie. „Superheroes” jest inspiracją dla wszystkich

Już 25 listopadzie br. do polskich kin trafi nowa polska produkcja pt. „Superheroes”. Film w reżyserii Szymona Gonery to wzruszający pełnometrażowy materiał dokumentalny pełen empatii, szczerości i determinacji, w walce o lepsze jutro. Przedstawia niezwykłe historie ludzi zmagających się z codziennym okrucieństwem wojny w Ukrainie. To w szczególności historie uchodźców próbujących wydostać się z atakowanego kraju, jak i historie ich sąsiadów - Polaków, którzy w akcie dobroci bohatersko im pomagają. 
Plakat filmu dokumentalnego „Superheroes” Już niebawem premiera polskiego dokumentalnego filmu o Ukrainie. „Superheroes” jest inspiracją dla wszystkich
Plakat filmu dokumentalnego „Superheroes” / mat. prasowe

Zdjęcia do filmu powstały w ciągu kilku miesięcy, w 2022 roku na terenie: Polski, Ukrainy oraz Francji. Film jest inspiracją dla wszystkich mieszkańców naszej planety. Uczy współczuć oraz ofiarować pomoc, dla tych którzy nagle znaleźli się w ogromnej potrzebie i sytuacji zagrożenia życia. Od lutego 2022 roku skala zaangażowania indywidualnych osób, Polek i Polaków w pomoc dla Ukrainy zaskoczyła wszystkich. Wartość materialna różnych form wsparcia przekroczyła miliardy złotych. Film dokumentalny „Superheroes” podkreśla siłę pojedynczych jednostek, które zjednoczone, w nadzwyczajnej sytuacji są w stanie zmienić świat. 

Żyjemy w czasach gdy dyktator morduje niewinnych mężczyzn, kobiety i dzieci, a pytanie brzmi: Co my z tym zrobimy?

Polacy nie mogli zostawić swoich sąsiadów

Kiedy 24 lutego 2022 roku wojska rosyjskie zaatakowały Ukrainę, świat się zatrzymał. Pierwszy szok szybko jednak przeszedł w działanie. To był naturalny odruch serca, Polacy nie mogli zostawić swoich sąsiadów, swoich przyjaciół z Ukrainy zupełnie samych. Niemal wszyscy, mieszkańcy małych i dużych miast, młodzi i starzy, bogaci i biedni zaangażowaliśmy się w pomoc Ukraińcom, otworzyli swoje domy dla uciekających przed wojną, zaczęli organizować pomoc humanitarną. Czy zdali egzamin z człowieczeństwa?

W trakcie filmu kamera śledzi losy kilku bohaterów, są to m.in.: 

  • Grzegorz – niewidzący na jedno oko kierowca, wielokrotnie przemierza setki kilometrów z pomocą humanitarną, zabierając ze sobą uchodźców, nie tylko ludzi lecz również zwierzęta. 
  • Agnieszka – 50 letnia kobieta pracująca w dużej korporacji, organizuje zbiórki finansowe, pomaga uchodźcom na dworcach, tworzy dom dla matek z dziećmi które opuściły Ukrainę.
  • Marta i Kacper – zapewniają dach nad głową dwóm rodzinom przybyłym z Ukrainy, łącznie 14 osobom. Marta angażuje się również w akcje ratunkowe oraz organizuje transporty kamizelek i noktowizorów dla ukraińskiego wojska.
  • Michał i Justyna – para która przyjęła do siebie 3 grupy uchodźców, pomagając im znaleźć mieszkanie za granicą, we Francji oraz Hiszpanii. Michał dodatkowo udziela się jako wolontariusz i angażuje w pomoc dla zwierząt które ze strefy wojny przybyły do Polski.

W filmie „Superheroes” oglądamy zmagania bohaterów oraz odkrywany ich wewnętrzne motywacje. Krok po kroku poznajemy ich historie, oraz historie ludzi, których bezinteresownie wspierali. Dowiadujemy się jak wiele cennych wartości wniosła do ich życia otwartość na pomoc potrzebującym. Obserwujemy jak wyglądają ich działania na co dzień, jak wygląda życie 10 osób pod jednym dachem. Towarzyszymy im przy świątecznym stole. Odwiedzamy miejsca gdzie niezbędna jest pomoc: liczne dworce, podróżujemy do Medyki, Dunkierki, do domu dziecka w Stryjnie, potem do Lwowa, Irpienia i do dramatycznie bombardowanych miejscowości jak Odessa czy Bucza. Jesteśmy świadkami wielu sukcesów m.im.: uratowania życia niemowlęcia, transportu zwierząt, - w tym tych z kijowskiego zoo, przetransportowania 100 rodzin do zamku we francuskim Saint Omer, czy zebrania 200 tysięcy złotych na pomoc humanitarną na specjalnie zorganizowanej aukcji. 

Głównym sponsorem filmu jest firma T-Mobile Polska, która od pierwszych dni wojny angażowała się w pomoc Ukrainie w wielu obszarach, skupiając się w szczególności na zapewnieniu uchodźcom łączności, kontaktu z bliskimi oraz dostępu do informacji. 

Niezwykle trudna sytuacja, w której znalazło się tak wiele osób, wyzwoliła nadzwyczajne pokłady determinacji i dobrej woli wśród milionów Polaków. Ta ponadprzeciętna siła i empatia wolontariuszy miała miejsce każdego dnia od samego początku wojny, a dziś może stanowić naszą codzienną inspirację do dalszego działania. Dlatego dziękuję twórcom filmu za stworzenie tak ważnego dla nas wszystkich obrazu. To ogromny zaszczyt, że jako T-Mobile Polska możemy być sponsorem tego wyjątkowego dokumentu 

– powiedziała Małgorzata Rybak-Dowżyk, Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej i CR w T-Mobile Polska. 

Film pokazuje dobitnie, że jedność ma teraz znaczenie. To dla nas niezwykle ważna myśl, z którą rozpoczęliśmy nasze działania pomocowe. Liczę, że dokument ten pozostanie dla nas wszystkich zachętą do dalszego, długodystansowego wsparcia i solidarności z Ukrainą 

– dodaje. 

Film trafi do polskich kin w piątek, 25 listopada 2022 r.


 


 

POLECANE
„Rz”: Potężne kłopoty Mariana Banasia z ostatniej chwili
„Rz”: Potężne kłopoty Mariana Banasia

Audyt nie podważył ustaleń śledztwa ws. majątku prezesa NIK. Postępowanie trwa, a kolejne osoby usłyszały zarzuty – informuje poniedziałkowa „Rzeczpospolita”.

Nowy komunikat IMGW. Oto co nas czeka Wiadomości
Nowy komunikat IMGW. Oto co nas czeka

W Polsce utrzymuje się chłodna aura, miejscami nawet wręcz zimowa, ale jak wynika z danych meteorologów nasze samopoczucie związane z warunkami pogodowymi będzie całkiem dobre.

Mieszkańcy Zabrza odwołali w referendum prezydent z rekomendacji Koalicji Obywatelskiej miażdżącą większością z ostatniej chwili
Mieszkańcy Zabrza odwołali w referendum prezydent z rekomendacji Koalicji Obywatelskiej miażdżącą większością

W niedzielnym referendum mieszkańcy Zabrza jasno pokazali, że chcą zmian. Jak wynika z sondażu exit poll Ogólnopolskiej Grupy Badawczej, aż 91,4% głosujących opowiedziało się za odwołaniem Agnieszki Rupniewskiej z funkcji prezydent miasta. Przeciwko było zaledwie 8,6% osób.

Coraz więcej pytań w sieci. Czym jest biały przedmiot (proszek?), który Macron chowa na nagraniu? polityka
Coraz więcej pytań w sieci. Czym jest biały przedmiot (proszek?), który Macron chowa na nagraniu?

Wideo, które trafiło do sieci po sobotnim spotkaniu liderów tzw. koalicji chętnych w Kijowie, wywołało falę spekulacji i komentarzy. Na nagraniu widać prezydenta Francji Emmanuela Macrona, kanclerza Niemiec Friedricha Merza oraz premiera i lidera brytyjskiej Partii Pracy Keira Starmera – cała trójka wygląda na rozbawioną i zrelaksowaną, jednak uwagę internautów przykuwa coś jeszcze. Na stole pojawia się biały przedmiot (proszek?), który Macron szybko chowa do kieszeni. Merz w tym samym czasie usuwa z pola widzenia metalową łyżeczkę.

„Dopadniemy ich wszystkich”. Tusk opublikował nowe informacje ws. pożaru na Marywilskiej gorące
„Dopadniemy ich wszystkich”. Tusk opublikował nowe informacje ws. pożaru na Marywilskiej

W niedzielę premier Donald Tusk oficjalnie potwierdził, że pożar centrum handlowego Marywilska 44 w Warszawie był efektem celowego działania rosyjskich służb specjalnych. Jak ujawnił, część sprawców została już zatrzymana, a pozostali są identyfikowani i ścigani.

Zełenski: W czwartek będę czekał na Putina osobiście z ostatniej chwili
Zełenski: W czwartek będę czekał na Putina osobiście

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zapowiedział, że oczekuje, iż Rosja zgodzi się na całkowite i trwałe zawieszenie broni w wojnie przeciwko jego państwu od poniedziałku.

Zaczynam wątpić. Trump reaguje na propozycję Putina z ostatniej chwili
"Zaczynam wątpić". Trump reaguje na propozycję Putina

Ukraina powinna przyjąć propozycję Putina, aby rozpocząć bezpośrednie rozmowy, bo przynajmniej będziemy wiedzieli, na czym stoimy - stwierdził w niedzielę prezydent USA Donald Trump. Jednocześnie przyznał, że "zaczyna wątpić" w to, czy Ukraina pójdzie na układ z Rosją.

Dziwnie się zachowywał. Interwencja policji w pobliżu uczelni w Katowicach Wiadomości
"Dziwnie się zachowywał". Interwencja policji w pobliżu uczelni w Katowicach

Zaledwie kilka dni po dramatycznych wydarzeniach na Uniwersytecie Warszawskim, które wstrząsnęły opinią publiczną w całym kraju, służby w Katowicach musiały reagować na kolejne niepokojące zgłoszenie w pobliżu jednej z uczelni.

Kaczyński w Gryfinie: Trzaskowski to taki patriota, że ja nie powinien się tu pokazywać polityka
Kaczyński w Gryfinie: Trzaskowski to taki patriota, że ja nie powinien się tu pokazywać

Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Gryfina i lokalnymi działaczami partii powiedział, że głosowanie na Karola Nawrockiego to kontynuowanie "patriotycznej" polityki Prawa i Sprawiedliwości, a także "walka o utrzymanie demokracji".

Dramatyczny wypadek w Małopolsce. Służby badają jego przyczyny Wiadomości
Dramatyczny wypadek w Małopolsce. Służby badają jego przyczyny

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielne popołudnie w Nowym Targu, w województwie małopolskim. Podczas rekreacyjnego skoku spadochronowego zginął około 40-letni mężczyzna.

REKLAMA

Już niebawem premiera polskiego dokumentalnego filmu o Ukrainie. „Superheroes” jest inspiracją dla wszystkich

Już 25 listopadzie br. do polskich kin trafi nowa polska produkcja pt. „Superheroes”. Film w reżyserii Szymona Gonery to wzruszający pełnometrażowy materiał dokumentalny pełen empatii, szczerości i determinacji, w walce o lepsze jutro. Przedstawia niezwykłe historie ludzi zmagających się z codziennym okrucieństwem wojny w Ukrainie. To w szczególności historie uchodźców próbujących wydostać się z atakowanego kraju, jak i historie ich sąsiadów - Polaków, którzy w akcie dobroci bohatersko im pomagają. 
Plakat filmu dokumentalnego „Superheroes” Już niebawem premiera polskiego dokumentalnego filmu o Ukrainie. „Superheroes” jest inspiracją dla wszystkich
Plakat filmu dokumentalnego „Superheroes” / mat. prasowe

Zdjęcia do filmu powstały w ciągu kilku miesięcy, w 2022 roku na terenie: Polski, Ukrainy oraz Francji. Film jest inspiracją dla wszystkich mieszkańców naszej planety. Uczy współczuć oraz ofiarować pomoc, dla tych którzy nagle znaleźli się w ogromnej potrzebie i sytuacji zagrożenia życia. Od lutego 2022 roku skala zaangażowania indywidualnych osób, Polek i Polaków w pomoc dla Ukrainy zaskoczyła wszystkich. Wartość materialna różnych form wsparcia przekroczyła miliardy złotych. Film dokumentalny „Superheroes” podkreśla siłę pojedynczych jednostek, które zjednoczone, w nadzwyczajnej sytuacji są w stanie zmienić świat. 

Żyjemy w czasach gdy dyktator morduje niewinnych mężczyzn, kobiety i dzieci, a pytanie brzmi: Co my z tym zrobimy?

Polacy nie mogli zostawić swoich sąsiadów

Kiedy 24 lutego 2022 roku wojska rosyjskie zaatakowały Ukrainę, świat się zatrzymał. Pierwszy szok szybko jednak przeszedł w działanie. To był naturalny odruch serca, Polacy nie mogli zostawić swoich sąsiadów, swoich przyjaciół z Ukrainy zupełnie samych. Niemal wszyscy, mieszkańcy małych i dużych miast, młodzi i starzy, bogaci i biedni zaangażowaliśmy się w pomoc Ukraińcom, otworzyli swoje domy dla uciekających przed wojną, zaczęli organizować pomoc humanitarną. Czy zdali egzamin z człowieczeństwa?

W trakcie filmu kamera śledzi losy kilku bohaterów, są to m.in.: 

  • Grzegorz – niewidzący na jedno oko kierowca, wielokrotnie przemierza setki kilometrów z pomocą humanitarną, zabierając ze sobą uchodźców, nie tylko ludzi lecz również zwierzęta. 
  • Agnieszka – 50 letnia kobieta pracująca w dużej korporacji, organizuje zbiórki finansowe, pomaga uchodźcom na dworcach, tworzy dom dla matek z dziećmi które opuściły Ukrainę.
  • Marta i Kacper – zapewniają dach nad głową dwóm rodzinom przybyłym z Ukrainy, łącznie 14 osobom. Marta angażuje się również w akcje ratunkowe oraz organizuje transporty kamizelek i noktowizorów dla ukraińskiego wojska.
  • Michał i Justyna – para która przyjęła do siebie 3 grupy uchodźców, pomagając im znaleźć mieszkanie za granicą, we Francji oraz Hiszpanii. Michał dodatkowo udziela się jako wolontariusz i angażuje w pomoc dla zwierząt które ze strefy wojny przybyły do Polski.

W filmie „Superheroes” oglądamy zmagania bohaterów oraz odkrywany ich wewnętrzne motywacje. Krok po kroku poznajemy ich historie, oraz historie ludzi, których bezinteresownie wspierali. Dowiadujemy się jak wiele cennych wartości wniosła do ich życia otwartość na pomoc potrzebującym. Obserwujemy jak wyglądają ich działania na co dzień, jak wygląda życie 10 osób pod jednym dachem. Towarzyszymy im przy świątecznym stole. Odwiedzamy miejsca gdzie niezbędna jest pomoc: liczne dworce, podróżujemy do Medyki, Dunkierki, do domu dziecka w Stryjnie, potem do Lwowa, Irpienia i do dramatycznie bombardowanych miejscowości jak Odessa czy Bucza. Jesteśmy świadkami wielu sukcesów m.im.: uratowania życia niemowlęcia, transportu zwierząt, - w tym tych z kijowskiego zoo, przetransportowania 100 rodzin do zamku we francuskim Saint Omer, czy zebrania 200 tysięcy złotych na pomoc humanitarną na specjalnie zorganizowanej aukcji. 

Głównym sponsorem filmu jest firma T-Mobile Polska, która od pierwszych dni wojny angażowała się w pomoc Ukrainie w wielu obszarach, skupiając się w szczególności na zapewnieniu uchodźcom łączności, kontaktu z bliskimi oraz dostępu do informacji. 

Niezwykle trudna sytuacja, w której znalazło się tak wiele osób, wyzwoliła nadzwyczajne pokłady determinacji i dobrej woli wśród milionów Polaków. Ta ponadprzeciętna siła i empatia wolontariuszy miała miejsce każdego dnia od samego początku wojny, a dziś może stanowić naszą codzienną inspirację do dalszego działania. Dlatego dziękuję twórcom filmu za stworzenie tak ważnego dla nas wszystkich obrazu. To ogromny zaszczyt, że jako T-Mobile Polska możemy być sponsorem tego wyjątkowego dokumentu 

– powiedziała Małgorzata Rybak-Dowżyk, Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej i CR w T-Mobile Polska. 

Film pokazuje dobitnie, że jedność ma teraz znaczenie. To dla nas niezwykle ważna myśl, z którą rozpoczęliśmy nasze działania pomocowe. Liczę, że dokument ten pozostanie dla nas wszystkich zachętą do dalszego, długodystansowego wsparcia i solidarności z Ukrainą 

– dodaje. 

Film trafi do polskich kin w piątek, 25 listopada 2022 r.


 



 

Polecane
Emerytury
Stażowe