Już niebawem premiera polskiego dokumentalnego filmu o Ukrainie. „Superheroes” jest inspiracją dla wszystkich

Już 25 listopadzie br. do polskich kin trafi nowa polska produkcja pt. „Superheroes”. Film w reżyserii Szymona Gonery to wzruszający pełnometrażowy materiał dokumentalny pełen empatii, szczerości i determinacji, w walce o lepsze jutro. Przedstawia niezwykłe historie ludzi zmagających się z codziennym okrucieństwem wojny w Ukrainie. To w szczególności historie uchodźców próbujących wydostać się z atakowanego kraju, jak i historie ich sąsiadów - Polaków, którzy w akcie dobroci bohatersko im pomagają. 
Plakat filmu dokumentalnego „Superheroes” Już niebawem premiera polskiego dokumentalnego filmu o Ukrainie. „Superheroes” jest inspiracją dla wszystkich
Plakat filmu dokumentalnego „Superheroes” / mat. prasowe

Zdjęcia do filmu powstały w ciągu kilku miesięcy, w 2022 roku na terenie: Polski, Ukrainy oraz Francji. Film jest inspiracją dla wszystkich mieszkańców naszej planety. Uczy współczuć oraz ofiarować pomoc, dla tych którzy nagle znaleźli się w ogromnej potrzebie i sytuacji zagrożenia życia. Od lutego 2022 roku skala zaangażowania indywidualnych osób, Polek i Polaków w pomoc dla Ukrainy zaskoczyła wszystkich. Wartość materialna różnych form wsparcia przekroczyła miliardy złotych. Film dokumentalny „Superheroes” podkreśla siłę pojedynczych jednostek, które zjednoczone, w nadzwyczajnej sytuacji są w stanie zmienić świat. 

Żyjemy w czasach gdy dyktator morduje niewinnych mężczyzn, kobiety i dzieci, a pytanie brzmi: Co my z tym zrobimy?

Polacy nie mogli zostawić swoich sąsiadów

Kiedy 24 lutego 2022 roku wojska rosyjskie zaatakowały Ukrainę, świat się zatrzymał. Pierwszy szok szybko jednak przeszedł w działanie. To był naturalny odruch serca, Polacy nie mogli zostawić swoich sąsiadów, swoich przyjaciół z Ukrainy zupełnie samych. Niemal wszyscy, mieszkańcy małych i dużych miast, młodzi i starzy, bogaci i biedni zaangażowaliśmy się w pomoc Ukraińcom, otworzyli swoje domy dla uciekających przed wojną, zaczęli organizować pomoc humanitarną. Czy zdali egzamin z człowieczeństwa?

W trakcie filmu kamera śledzi losy kilku bohaterów, są to m.in.: 

  • Grzegorz – niewidzący na jedno oko kierowca, wielokrotnie przemierza setki kilometrów z pomocą humanitarną, zabierając ze sobą uchodźców, nie tylko ludzi lecz również zwierzęta. 
  • Agnieszka – 50 letnia kobieta pracująca w dużej korporacji, organizuje zbiórki finansowe, pomaga uchodźcom na dworcach, tworzy dom dla matek z dziećmi które opuściły Ukrainę.
  • Marta i Kacper – zapewniają dach nad głową dwóm rodzinom przybyłym z Ukrainy, łącznie 14 osobom. Marta angażuje się również w akcje ratunkowe oraz organizuje transporty kamizelek i noktowizorów dla ukraińskiego wojska.
  • Michał i Justyna – para która przyjęła do siebie 3 grupy uchodźców, pomagając im znaleźć mieszkanie za granicą, we Francji oraz Hiszpanii. Michał dodatkowo udziela się jako wolontariusz i angażuje w pomoc dla zwierząt które ze strefy wojny przybyły do Polski.

W filmie „Superheroes” oglądamy zmagania bohaterów oraz odkrywany ich wewnętrzne motywacje. Krok po kroku poznajemy ich historie, oraz historie ludzi, których bezinteresownie wspierali. Dowiadujemy się jak wiele cennych wartości wniosła do ich życia otwartość na pomoc potrzebującym. Obserwujemy jak wyglądają ich działania na co dzień, jak wygląda życie 10 osób pod jednym dachem. Towarzyszymy im przy świątecznym stole. Odwiedzamy miejsca gdzie niezbędna jest pomoc: liczne dworce, podróżujemy do Medyki, Dunkierki, do domu dziecka w Stryjnie, potem do Lwowa, Irpienia i do dramatycznie bombardowanych miejscowości jak Odessa czy Bucza. Jesteśmy świadkami wielu sukcesów m.im.: uratowania życia niemowlęcia, transportu zwierząt, - w tym tych z kijowskiego zoo, przetransportowania 100 rodzin do zamku we francuskim Saint Omer, czy zebrania 200 tysięcy złotych na pomoc humanitarną na specjalnie zorganizowanej aukcji. 

Głównym sponsorem filmu jest firma T-Mobile Polska, która od pierwszych dni wojny angażowała się w pomoc Ukrainie w wielu obszarach, skupiając się w szczególności na zapewnieniu uchodźcom łączności, kontaktu z bliskimi oraz dostępu do informacji. 

Niezwykle trudna sytuacja, w której znalazło się tak wiele osób, wyzwoliła nadzwyczajne pokłady determinacji i dobrej woli wśród milionów Polaków. Ta ponadprzeciętna siła i empatia wolontariuszy miała miejsce każdego dnia od samego początku wojny, a dziś może stanowić naszą codzienną inspirację do dalszego działania. Dlatego dziękuję twórcom filmu za stworzenie tak ważnego dla nas wszystkich obrazu. To ogromny zaszczyt, że jako T-Mobile Polska możemy być sponsorem tego wyjątkowego dokumentu 

– powiedziała Małgorzata Rybak-Dowżyk, Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej i CR w T-Mobile Polska. 

Film pokazuje dobitnie, że jedność ma teraz znaczenie. To dla nas niezwykle ważna myśl, z którą rozpoczęliśmy nasze działania pomocowe. Liczę, że dokument ten pozostanie dla nas wszystkich zachętą do dalszego, długodystansowego wsparcia i solidarności z Ukrainą 

– dodaje. 

Film trafi do polskich kin w piątek, 25 listopada 2022 r.


 


 

POLECANE
Policja zakończyła obławę. Tadeusz Duda nie żyje z ostatniej chwili
Policja zakończyła obławę. Tadeusz Duda nie żyje

Policja potwierdziła odnalezienie ciała 57-letniego Tadeusza Dudy, który od piątku był poszukiwany w związku ze strzelaniną w Starej Wsi koło Limanowej. Mężczyzna zastrzelił swoją córkę i zięcia, po czym uciekł.

Tak UE z Niemcami na czele finansuje armię Putina tylko u nas
Tak UE z Niemcami na czele finansuje armię Putina

UE przedłużyła o kolejne sześć miesięcy obowiązywanie 17 pakietów sankcyjnych nałożonych do tej pory na Rosję w związku z jej agresją przeciwko Ukrainie. Za głosowały nawet Węgry i Słowacja, które blokują przyjęcie 18. pakietu. Ale to nie tylko Fico i Orban starają się, by Rosja zbyt boleśnie nie odczuła sankcji europejskich.

Szokujące informacje nt. trybu odbierania przez polskich funkcjonariuszy imigrantów z Niemiec Wiadomości
Szokujące informacje nt. trybu odbierania przez polskich funkcjonariuszy imigrantów z Niemiec

Polscy żandarmi wojskowi pomagają Straży Granicznej odbierać od niemieckich służb nielegalnych migrantów. Przekazane dane tożsamości mają często opierać się wyłącznie na słowach zatrzymanych – alarmuje informator cytowany przez Dariusza Mateckiego.

Pierwsza rozmowa Macrona i Putina od 2022 roku. Nie zabrakło oskarżeń polityka
Pierwsza rozmowa Macrona i Putina od 2022 roku. Nie zabrakło oskarżeń

Prezydent Francji Emmanuel Macron rozmawiał telefonicznie z przywódcą Rosji Władimirem Putinem o irańskim programie nuklearnym i Ukrainie - poinformował we wtorek Pałac Elizejski. Kreml podał, że była to pierwsza rozmowa polityków od 2022 roku. W lutym 2022 roku Rosja rozpoczęła agresję na Ukrainę.

Roman Giertych wściekły po orzeczeniu Sądu Najwyższego ws. wyborów prezydenckich z ostatniej chwili
Roman Giertych wściekły po orzeczeniu Sądu Najwyższego ws. wyborów prezydenckich

Roman Giertych nie uznaje wyroku Sądu Najwyższego. Co więcej poseł KO w swoim wpisie w mediach społecznościowych obraził sędziów SN.

To pierwszy taki przypadek w historii teleskopu Webba. NASA wydała komunikat Wiadomości
To pierwszy taki przypadek w historii teleskopu Webba. NASA wydała komunikat

NASA ogłosiła wyjątkową informację. Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba (JWST) wykonał pierwsze w historii bezpośrednie zdjęcie egzoplanety. Chodzi o planetę znajdującą się poza naszym Układem Słonecznym. To ogromny krok naprzód w badaniach nad odległymi światami krążącymi wokół innych gwiazd.

Pewna wygrana Świątek na otwarcie Wimbledonu Wiadomości
Pewna wygrana Świątek na otwarcie Wimbledonu

Iga Świątek awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego Wimbledonu. Rozstawiona z numerem ósmym polska tenisistka wygrała we wtorek w Londynie z Rosjanką Poliną Kudiermietową 7:5, 6:1.

Nowa opłata turystyczna w Grecji. Tu trzeba będzie zapłacić więcej Wiadomości
Nowa opłata turystyczna w Grecji. Tu trzeba będzie zapłacić więcej

Od początku lipca Grecja wprowadza sezonową opłatę, która ma ograniczyć nadmierny napływ turystów na najpopularniejsze wyspy archipelagu Cyklady. Dodatkowe koszty poniosą pasażerowie rejsów wycieczkowych zmierzających m.in. na Mykonos i Santorini - poinformowało greckie ministerstwo finansów.

Nowy Sondaż: Polacy ocenili wybory prezydenckie. Jaśniej się nie da z ostatniej chwili
Nowy Sondaż: Polacy ocenili wybory prezydenckie. Jaśniej się nie da

Blisko 90 proc. ankietowanych nie zauważyło żadnych nieprawidłowości w przeprowadzaniu ostatnich wyborów prezydenckich - wynika z sondażu CBOS. Przekonanie, że wystąpiły jakieś nieprawidłowości wyraziło 5 proc. badanych. Również 5 proc, nie potrafiło zająć stanowiska w tej kwestii.

Groźny wypadek pod Mrągowem. Wśród rannych dzieci Wiadomości
Groźny wypadek pod Mrągowem. Wśród rannych dzieci

Do groźnego wypadku doszło we wtorek rano, około godziny 9:15, na drodze krajowej nr 16 w miejscowości Probark w gminie Mrągowo (woj. warmińsko-mazurskie). W zderzeniu dwóch samochodów ucierpiało siedem osób, w tym troje dzieci.

REKLAMA

Już niebawem premiera polskiego dokumentalnego filmu o Ukrainie. „Superheroes” jest inspiracją dla wszystkich

Już 25 listopadzie br. do polskich kin trafi nowa polska produkcja pt. „Superheroes”. Film w reżyserii Szymona Gonery to wzruszający pełnometrażowy materiał dokumentalny pełen empatii, szczerości i determinacji, w walce o lepsze jutro. Przedstawia niezwykłe historie ludzi zmagających się z codziennym okrucieństwem wojny w Ukrainie. To w szczególności historie uchodźców próbujących wydostać się z atakowanego kraju, jak i historie ich sąsiadów - Polaków, którzy w akcie dobroci bohatersko im pomagają. 
Plakat filmu dokumentalnego „Superheroes” Już niebawem premiera polskiego dokumentalnego filmu o Ukrainie. „Superheroes” jest inspiracją dla wszystkich
Plakat filmu dokumentalnego „Superheroes” / mat. prasowe

Zdjęcia do filmu powstały w ciągu kilku miesięcy, w 2022 roku na terenie: Polski, Ukrainy oraz Francji. Film jest inspiracją dla wszystkich mieszkańców naszej planety. Uczy współczuć oraz ofiarować pomoc, dla tych którzy nagle znaleźli się w ogromnej potrzebie i sytuacji zagrożenia życia. Od lutego 2022 roku skala zaangażowania indywidualnych osób, Polek i Polaków w pomoc dla Ukrainy zaskoczyła wszystkich. Wartość materialna różnych form wsparcia przekroczyła miliardy złotych. Film dokumentalny „Superheroes” podkreśla siłę pojedynczych jednostek, które zjednoczone, w nadzwyczajnej sytuacji są w stanie zmienić świat. 

Żyjemy w czasach gdy dyktator morduje niewinnych mężczyzn, kobiety i dzieci, a pytanie brzmi: Co my z tym zrobimy?

Polacy nie mogli zostawić swoich sąsiadów

Kiedy 24 lutego 2022 roku wojska rosyjskie zaatakowały Ukrainę, świat się zatrzymał. Pierwszy szok szybko jednak przeszedł w działanie. To był naturalny odruch serca, Polacy nie mogli zostawić swoich sąsiadów, swoich przyjaciół z Ukrainy zupełnie samych. Niemal wszyscy, mieszkańcy małych i dużych miast, młodzi i starzy, bogaci i biedni zaangażowaliśmy się w pomoc Ukraińcom, otworzyli swoje domy dla uciekających przed wojną, zaczęli organizować pomoc humanitarną. Czy zdali egzamin z człowieczeństwa?

W trakcie filmu kamera śledzi losy kilku bohaterów, są to m.in.: 

  • Grzegorz – niewidzący na jedno oko kierowca, wielokrotnie przemierza setki kilometrów z pomocą humanitarną, zabierając ze sobą uchodźców, nie tylko ludzi lecz również zwierzęta. 
  • Agnieszka – 50 letnia kobieta pracująca w dużej korporacji, organizuje zbiórki finansowe, pomaga uchodźcom na dworcach, tworzy dom dla matek z dziećmi które opuściły Ukrainę.
  • Marta i Kacper – zapewniają dach nad głową dwóm rodzinom przybyłym z Ukrainy, łącznie 14 osobom. Marta angażuje się również w akcje ratunkowe oraz organizuje transporty kamizelek i noktowizorów dla ukraińskiego wojska.
  • Michał i Justyna – para która przyjęła do siebie 3 grupy uchodźców, pomagając im znaleźć mieszkanie za granicą, we Francji oraz Hiszpanii. Michał dodatkowo udziela się jako wolontariusz i angażuje w pomoc dla zwierząt które ze strefy wojny przybyły do Polski.

W filmie „Superheroes” oglądamy zmagania bohaterów oraz odkrywany ich wewnętrzne motywacje. Krok po kroku poznajemy ich historie, oraz historie ludzi, których bezinteresownie wspierali. Dowiadujemy się jak wiele cennych wartości wniosła do ich życia otwartość na pomoc potrzebującym. Obserwujemy jak wyglądają ich działania na co dzień, jak wygląda życie 10 osób pod jednym dachem. Towarzyszymy im przy świątecznym stole. Odwiedzamy miejsca gdzie niezbędna jest pomoc: liczne dworce, podróżujemy do Medyki, Dunkierki, do domu dziecka w Stryjnie, potem do Lwowa, Irpienia i do dramatycznie bombardowanych miejscowości jak Odessa czy Bucza. Jesteśmy świadkami wielu sukcesów m.im.: uratowania życia niemowlęcia, transportu zwierząt, - w tym tych z kijowskiego zoo, przetransportowania 100 rodzin do zamku we francuskim Saint Omer, czy zebrania 200 tysięcy złotych na pomoc humanitarną na specjalnie zorganizowanej aukcji. 

Głównym sponsorem filmu jest firma T-Mobile Polska, która od pierwszych dni wojny angażowała się w pomoc Ukrainie w wielu obszarach, skupiając się w szczególności na zapewnieniu uchodźcom łączności, kontaktu z bliskimi oraz dostępu do informacji. 

Niezwykle trudna sytuacja, w której znalazło się tak wiele osób, wyzwoliła nadzwyczajne pokłady determinacji i dobrej woli wśród milionów Polaków. Ta ponadprzeciętna siła i empatia wolontariuszy miała miejsce każdego dnia od samego początku wojny, a dziś może stanowić naszą codzienną inspirację do dalszego działania. Dlatego dziękuję twórcom filmu za stworzenie tak ważnego dla nas wszystkich obrazu. To ogromny zaszczyt, że jako T-Mobile Polska możemy być sponsorem tego wyjątkowego dokumentu 

– powiedziała Małgorzata Rybak-Dowżyk, Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej i CR w T-Mobile Polska. 

Film pokazuje dobitnie, że jedność ma teraz znaczenie. To dla nas niezwykle ważna myśl, z którą rozpoczęliśmy nasze działania pomocowe. Liczę, że dokument ten pozostanie dla nas wszystkich zachętą do dalszego, długodystansowego wsparcia i solidarności z Ukrainą 

– dodaje. 

Film trafi do polskich kin w piątek, 25 listopada 2022 r.


 



 

Polecane
Emerytury
Stażowe