Pałac Buckingham nie pozostanie dłużny Meghan Markle? Może ujawnić kompromitujący księżną raport

Jak donosi angielski dziennik Express.co.uk, z Pałacu Buckingham wypływają sugestie, że gdy skończy się skandal wokół serialu Netfliksa, światło dzienne może ujrzeć raport dotyczący skarg na Meghan Markle, która miała... znęcać się nad pracownikami.
Meghan Markle Pałac Buckingham nie pozostanie dłużny Meghan Markle? Może ujawnić kompromitujący księżną raport
Meghan Markle / Wikipedia - Christopher Macsurak/ CC BY-SA 2.0

Skargi pracowników na Meghan Markle

Pierwsze doniesienia o tym, że Meghan źle traktuje pracowników pojawiły się w marcu 2021 roku. Wówczas Pałac Buckingham bardzo poważnie potraktował te doniesienia i rozpoczął dochodzenie w sprawie zarzutów, że wybranka Harry'ego "wypędziła" dwóch osobistych asystentów i upokorzyła innych pracowników królewskich przy kilku okazjach. Dochodzenie zakończyło się, ale ustalenia nie zostały ujawnione opinii publicznej. Prawnicy księżnej z kolei zaprzeczyli wszystkim postawionym tam zarzutom.

Tymczasem w świetle ostatnich wydarzeń pojawiają się opinie, że Pałac Buckingham opublikuje w/w raport. Jak wskazują doniesienia, ma być on „wysoce krytyczny” wobec Meghan Markle.

Kiedy raport zostanie opublikowany?

Zdaniem eksperta od PR, reputacji i zarządzania kryzysowego, Edwarda Corama Jamesa, to co dzieje się obecnie z powodu emisji serialu Netfliksa o rodzinie królewskiej to "szczyt i moment crescendo w powoli budowanym kryzysie, który rozwija się od ponad dwóch lat".

James twierdzi, iż języczkiem u wagi Roylasów jest obecnie raport, prawdopodobnie wysoce krytyczny wobec księżnej Sussex, zawierający zeznania wielu byłych królewskich asystentów, którzy zgłosili się, aby oskarżyć ją o mobbing. 

Nie wierzę, że rodzina królewska pogrzebała ten raport, aby chronić wizerunek Meghan. Bardziej prawdopodobne jest to, że mieli poczucie, że nie było jeszcze dobrego momentu, aby go wydać

– skomentował ekspert. Dodał jednak, iż w jego opinii nie zostanie on upubliczniony w bezpośrednim następstwie obecnego kryzysu, aby nie sprawiać wrażenie, że brytyjska rodzina królewska jest "małostkowa i mściwa". Wypuszczenie go w obecnym czasie mogłoby również podważyć integralność ustaleń śledztwa ws. Meghan. 

Wierzę, że ten raport zostanie opublikowany w pewnym momencie, ale będzie to w czasie, w którym będzie miał największą wagę, a do tego obecne skandale muszą się przewietrzyć

– podsumował Edward Coram James.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
„Oburzające”. Andrzej Duda mocno nt. Rosji Wiadomości
„Oburzające”. Andrzej Duda mocno nt. Rosji

– Trudno o coś bardziej oburzającego niż twierdzenie w demokratycznym kraju, że Rosja ma prawo do obrony strefy wpływów. Jeżeli ludzie demokratycznie wybierają NATO czy sojusz z USA, to znaczy, że tego chcą – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas debaty w trakcie wizyty w Rydze.

Katargate. PE zdecydował ws. immunitetów europosłów Wiadomości
Katargate. PE zdecydował ws. immunitetów europosłów

Parlament Europejski opowiedział się w czwartek w głosowaniu za uchyleniem immunitetu poselskiego Belgowi Marcowi Tarabelli i Włochowi Andrei Cozzolino, którzy są zamieszani w skandal korupcyjny.

Jest nowy lider oglądalności stacji telewizyjnych. Duże zaskoczenie Wiadomości
Jest nowy lider oglądalności stacji telewizyjnych. Duże zaskoczenie

Jak podaje portal Wirtualne Media, poznaliśmy nowego lidera oglądalności rynku telewizyjnego wśród wszystkich widzów w styczniu 2023 roku. Z czwartego na pierwsze miejsce awansowała TVP2.

„Notowania PiS-u wzrosły”. Senator opozycji mocno o Tusku Wiadomości
„Notowania PiS-u wzrosły”. Senator opozycji mocno o Tusku

Senator Michał Kamiński krytycznie odniósł się do decyzji opozycji w sprawie głosowania nad nowelizacją ustawy o Sądzie Najwyższym.

Zbigniew Kuźmiuk: We Francji wiek emerytalny o 2 lata w górę wywołał bunt. W Polsce PO chce go podnieść o 7 lat Wiadomości
Zbigniew Kuźmiuk: We Francji wiek emerytalny o 2 lata w górę wywołał bunt. W Polsce PO chce go podnieść o 7 lat

W styczniu i w lutym we Francji były i będą organizowane przez centrale związkowe protesty związane z proponowaną przez rząd ustawą o podniesieniu wieku emerytalnego z 62 do 64 lat, czyli o 2 lata. Jak będzie w Polsce, kiedy PO chce wiek emerytalny podnieść o 7 lat?

Niemiecki dziennik: „Rosja może być nie tylko militarnym, ale i politycznym zwycięzcą wojny” Wiadomości
Niemiecki dziennik: „Rosja może być nie tylko militarnym, ale i politycznym zwycięzcą wojny”

Sytuacja na Ukrainie ma być coraz gorsza. Na dodatek dotychczasowe wsparcie, które Ukraina otrzymała od Zachodu, jest zbyt małe, aby Kijów mógł ostatecznie wyjść zwycięsko z konfrontacji z Rosją – poinformował niemiecki dziennik „Die Welt”.

ISW: Rosjanie szykują decydującą ofensywę na wschodzie Ukrainy Wiadomości
ISW: Rosjanie szykują decydującą ofensywę na wschodzie Ukrainy

Wojska rosyjskie najprawdopodobniej szykują się do decydującej operacji ofensywnej w obwodach donieckim i ługańskim na wschodzie Ukrainy w lutym i/lub w marcu – ocenia Instytut Studiów nad Wojną (ISW) w swoim najnowszym raporcie.

Powstaje nowa partia. „Takiego sojuszu nikt się nie spodziewał” Wiadomości
Powstaje nowa partia. „Takiego sojuszu nikt się nie spodziewał”

Jak donosi Wirtualna Polska, Porozumienie i Agrounia rejestrują nową partię i planują wystartować pod wspólnym szyldem w nadchodzących wyborach parlamentarnych. „Takiego sojuszu nikt się nie spodziewał” – komentuje autor publikacji red. Patryk Michalski.

Wielka inwestycja PZPN? „Kadra narodowa potrzebuje wyższych standardów” Wiadomości
Wielka inwestycja PZPN? „Kadra narodowa potrzebuje wyższych standardów”

Z informacji mediów wynika, że Polski Związek Piłki Nożnej ma w planach budowę ośrodka szkoleniowego dla kadry narodowej.

Premier: Od kwietnia wszystkie piekarnie i cukiernie będą korzystać z obniżonych stawek za gaz Wiadomości
Premier: Od kwietnia wszystkie piekarnie i cukiernie będą korzystać z obniżonych stawek za gaz

– Wszystkie piekarnie i cukiernie od 1 kwietnia będą korzystać z obniżonych stawek za gaz – poinformował podczas czwartkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe